MAXTV PRVA LIGA

Istra 1961 opet pobijedila Hajduk na Poljudu

Subota, 09. ožujka 2013. 19:57 Napisao/la  SC

Utakmica 23. kola: Hajduk - Istra 1961 1:2. Pamićeva druga uzastopna pobjeda u Splitu

MAXtv Prva liga – 23. kolo

HAJDUK – ISTRA 1961 1:2

Stadion na Poljudu. Gledatelja: 5000

Sudac: Damir Batinić (Osijek)

Strijelci: 0:1 Milić (31), 1:1 Vuković (68-11m), 1:2 Budicin (81)

Žuti kartoni: Jozinović, Blažević, Nižić (Hajduk), Woon, Sušić, Horvat (Istra)

Crveni kartoni: Andrijašević (42, prekršaj), Woon (57, drugi žuti)

HAJDUK: Blažević, Veršajević, Milić (31 Plazonić), Nižić, Jozinović, Stojanović (74 Jakoliš), Lima, Andrijašević, Oremuš (32 Kouassi), Caktaš, Vuković

ISTRA 1961: Ježina, Sušić (74 Horvat), Čagalj, Budicin, Milić, Anđelković (45+1 Hadžić), Woon, Aganović, Obšivač, Roce, Križman (90+2 Zgrablić)

Nogometaši Istre priredili su iznenađenje i pobijedili Hajduk na Poljudu rezultatom 2:1. Zapravo je pitanje koliko su pobjede Istre na Poljudu iznenađenje budući da je momčadi Igora Pamića ovo druga uzastopna pobjeda u Splitu.

U 31. minuti Anđelković je dijagonalno proigrao Milića, koji trese mrežu Hajduka – 0:1. Odmah nakon vodstva gostiju trener Krstičević obavlja dvije zamjene. Umjesto ozlijeđenih Milića i Oremuša ulaze Plazonić i novi ljubimac domaće publike Kouassi.

Ozljede nisu bile najveći problem Hajduka nakon prvog dijela budući da je Andrijašević u 42. minuti neoprezno ozlijedio Anđelkovića. Obojica su napustila travnjak, Andrijašević zbog crvenog kartona, Anđelković zbog ozljede.

Prednost igrača više nije trajala ni petnaest minuta drugog dijela, u 57. minuti Woon je dobio drugi žuti karton nakon prekršaja nad Kouassijem. Deset minuta kasnije Hajdul je izjednačio iz kaznenog udarca. Čagalj je nespretno naletio na Vukovića, sudac Batinić odmah je pokazao na bijelu točku s koje je precizan Vuković – 1:1.

Istra nije ustuknula zbog pritiska Hajduka. U 81. minuti nakon ubačaja iz kuta Budicin je nadskočio obranu Hajduka i udarcem glavom loptu poslao u gredu od koje se odbila u mrežu – 1:2. Neobranjivo!

U preostalom vremenu Hajduk je pokušavao izjednačiti, ali nije pokazao ništa zbog čega bi obranu Istre doveo u bezizlaznu situaciju.