MAXtv PRVA LIGA

Istra 1961 pobijedila desetoricu igrača Lokomotive

Ponedjeljak, 04. svibnja 2015. 18:56 Napisao/la  SC

Utakmica 32. kola: Lokomotiva - Istra 1961 1:2. Doležal za četiri minute dobio dva žuta kartona

MAXtv Prva liga - 32. kolo

LOKOMOTIVA - ISTRA 1961 1:2

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 800

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Stijelci: 1:0 Begonja 832), 1:1 Repić (38) Gregov (49)

Žuti kartoni: Šovšić, Doležal, Leko (Lokomotiva),

Crveni karton: Doležal (11, drugi žuti)

LOKOMOTIVA: Sluga, Bartolec, Mrčela, Prenga, Bručić, Leko, Andrijašević (59 Kolar), Šovšić, Doležal, Gržan, Rukavina (25 Begonja, 77 Mamić)

ISTRA 1961: Brkić, Gregov, Bastos, Šimurina, Obšivač, Jordan (79 Salanović), Vukman, Matoš, Franjić, Heister, Radonjić (12 Repić)

Nogometaši Istre 1961 pobijedili su Lokomotivu u Kranjčevićevoj rezultat 2:1 i time zadržali realne izglede za ostankom u ligi. Istra je pobijedila u utakmici koju je bezmalo 80 minuta imala igrača više, ali bez Joa i ozlijeđenog Radonjića, koji je morao izaći na početku utakmice. U zapisniku utakmice Igor Pamić prijavio je svega trojicu igrača (Grković, Salanović, Repić) i vratara Lovrića.

U samo četiri minute Doležal je uspio sakupiti dva žuta kartona zbog prekraja nad Radonjićm i Šimurinom, već od 11. minute Lokomotiva je počela igrati s igračem manje. U 12. minuti iz igre je izašao najbolji igrač gostiju Radonjić, umjesto njega ušao je Repić.

U 32. minuti Begonja je iskoristio pogrešno Brkićevo ispucavanje i postigao pogodak za Lokomotivu - 1:0.

U 38. minuti nakon što je Heister primio dubinku loptu u kaznenom prostoru domaće obrane, koja je ukopano gledala kako Repić poentirao iz blizine - 1:1.

U 49. minuti iz prekida je ubacio Maiš, Gregov je bi najviši u skoku i pogodio za vodstvo Istre - 1:2.

Do kraja utakmice Istra je u nekoliko situacija mogla uvjerljivije pobijediti potpuno grogiranog suparnika.