Istra pobijedila Split autogolom u 92. minuti

Nedjelja, 02. travnja 2017. 16:59 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 26. kola: Split - Istra 1961 0:1

Žuti karton: Pešić (Split)

SPLIT: Duka 6,  Jurendić 5,5, Dupovac 6, Mikulić 6, Vasilj 5, Vuković 5, Boljat 5, Tomičić 5, Pavlovski 5 (od 76. Jakić -), Pešić 5 (od 86. Kapetanović -), Jovanović 5 (od 66. Ugrina 5).

ISTRA 1961: Iveša 7, Miloš 6, Gojković 6, Žižić 6,  Pavić 5, Paracki 5, Kitanovski 5 (od 64. Gržan 7,5), Puclin 5 (od 90. Mitrevski - ), Lucio 5,5, Prelčec 5 (od 72. Stepčić -), Solomon 6.

Prvo poluvrijeme ništa – ništa!

Na otvaranju drugog dijela Puljani su promašili stopostotnu priliku, Prelčec je izašao sam pred Dukom pucao je sa nekih 12 – 13 metara lopta je na sreću domaćina prošla tik uz lijevu stativu gola.

U samoj završnici, u 88. minuti, Jurendić je ubacio sa desnog boka, pucao je Jakić glavom sa 6 metara, Iveša je na čudesan način obranio njegov udarac izbacio loptu u korner.

I kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika Gržan je u drugoj minuti sudačke nadoknade utrčao u kazneni prostoro, natrčao je Jurendić i loptu poslao u svoju mrežu - 0:1.