MAXtv Prva liga: Istra 1961 pobijedila Inter u najboljoj utakmici ove sezone

Subota, 17. rujna 2016. 19:47 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Istra 1961 - Istra 1961 4:1

Nogometaši Istre 1961 ostvarili su prvu pobjedu pred svojim gledateljima ove sezone, drugu uzastopnu nakon slavlja na Parku mladeži

Pod snažnim riječkim utjecajem, čak sedmora igrača u početnoj postavi nosila su dresove Rijeke, momčad Istre odigrala je najbolju utakmicu u zadnje dvije sezone.

Imao je Inter nekoliko izglednih prilika, posebice u 72. minuti kada je pričuvni vratar Ivušić dvaput skidao zicere, ali je Istra dominirala od prve do zadnje minute.

Prvijenac u žutom dresu ostvario je Bertoša, vodećim pogotkom u 13. minuti. U 26. minuti Bertoša je asistirao Gržanu za pogodak, a Stepčić je iz kaznenog udarca u 44. minuti do odmora riješio pitanje pobjednika.

Pobjedu za zaokružio Solomon, napadač Rijeke na posudbi u Puli postigao je pogodak u smiraju susreta.

ISTRA 1961: Iveša (46 Ivušić), Žižić, Georgijev, Bertoša, Miloš, Stepčić, Mitrevski, Paracki (68 Puclin), Collins, Gržan (82 Ljubanović), Solomon.

INTER: Čović, Bosec, Komorski, Filipović, Čeliković, Šarić, Mazalović (58 Zulim), Blažević (46 Polizzi), Puljić, Ottochian (82 Danoski), Kolar.

Utakmica 9. kola: Istra 1961 - Istra 1961 4:1 (Bertoša 17, Gržan 25, Stepčić 44-11m, Solomon 79/Georgiev 88-ag)