MAXtv Prva liga: Dinamo svladao Lokomotivu uoči uzvrata polufinala Kupa na Kantridi

Petak, 17. travnja 2015. 20:08 Napisao/la  SC

Utakmica 29. kola: Lokomotiva - Dinamo 1:2

MAXtv Prva liga - 29. kolo

LOKOMOTIVA - DINAMO 1:2

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 500

Sudac: Goran Grabrilo (Split)

Strijelci: 0:1 Soudani (54) 0:2 Henriquez (68) 1:2 Gržan (77)

Žuti karton: Prenga (Lokomotiva)

LOKOMOTIVA: Sluga - Mamić (84 Ceraj), Perić, Mrčela (63 Marić), Bartolec - Prenga, Begonja, Leko - Bručić, Kolar (46 Gržan) - Rukavina

DINAMO: Eduardo - Taravel, Vukojević, Šimunović - Matel, Ademi, Machado, Pivarić (61 Fernandes) - Čorić (46 Pjaca) - Soudani (74 Olmo), Henriquez

Dinamo je još jednom svladao Lokomotivu. U posljednjem ovosezosnkom dvoboju dva bratska kluba stariji je brat svladao mlađeg golovima Soudanija i Henriqueza u drugom poluvremenu. Sve što je Lokomotiva napravila stane u jednu akciju, onu jedinu iz kojeje sastav Tomislava Ivkovića došao do pogotka.

Gosti iz Maksimira u prvom su poluvremenu bili dominantni, vratar Rijeke na posudbi u Lokomotivi Simon Sluga bio je izrazito raspoložen. Sluga je branio udarce Čorića (11), Pivarića (19) i Soudanija (34). Dinamo je poveo u devetoj minuti nastavka, Soudani je na drugoj vratnici dočekao loptu Machada s lijeve strane i zabio je pod gredu,

U 67. minuti Henriquez je sam pred Slugom nakon što je u sprintu za loptu bio brži od Prenge no njegov udarac iz zicera odlazi kraj gola. Bio je Čielanac precizan minutu kasnije na asistenciju Soudanija za 0:2, Henriquezov je to peti pogodak u međusobnim dvobojima s Lokomotivom.

Domaća je momčad smanjila golom Gržana, u bijegu Dinamovoj obrani našao se bivši napadač Zadra s Antom Rukavinom koja ga upošljava za konačnih 1:2.