MAXtv Prva liga: Dinamo pobijedio Split u najboljoj utakmici u nastavku sezone

Subota, 11. ožujka 2017. 16:48 Napisao/la  SC

Utakmica 24. kola: Dinamo - Split 4:0. Hodžić dvostruki strijelac, Sammir postigao prvi pogodak nakon povratka

Dinamo je pobijedio Split u najboljoj utakmici u nastavku sezone.

U 12. minuti Hodžić je rezantnim udarcem sa 17 metara znalački pogodio daljnji kut Kukićevih vratiju, krasnim pogotkom Dinamo je poveo  ranoj fazi utakmice čime je znatno bio olakšan posao u utakmici protiv Splita.

Nije novost da Dinamo početkom sezone pobjeđuje na Hodžićev pogon. Ovog puta Hodžićev pogodak pokrenuo je cijelu momčad.

Odmah nakon pogotka na igračima Dinama osjetila se nužna opuštenost i rastrčanost u igri, počele su teći najbolje minute igre momčadi Ivajla Peteva u nastavku prvenstva.

U 24. minuti Sosa je prošao lijevom stranom i dodao loptu Guilhermeu, koji  ispred praznih vratiju nije dobro zahvatio loptu.

U 31. minuti Perić je udarcem glave loptu poslao u gredu.

U 35. minuti na kraju izrađene izmjene lopte po desnoj strani, Stojanović  je idealno ubacio, a Sammir udarcem glavom postigao prvi pogodak za Dinamo nakon povratka.

U drugom dijelu Dinamo je nastavio dominirati iako više djelovao onako razigrano kao u prvom dijelu.

U 57. minuti Guilherme je udarcem zdesna iz blizine natjerao Kukića na brzu intervenciju.

U 61. minuti Hodžić je ponovo iskazao zavidnu golgetersku formu.

Stojanović je ubacio zdesna, Hodžić je uklizao na prizemno upućenu loptu i postigao pogodak - 3:0.

U 70. minuti Ćorić je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora, ušao iskosa prema Kukiću i loptu poslao u suprotni kut - 4:0.

U 84. minuti Ćorić je s 20 metara silobito udario loptu koju je Kukić u letu uspio skrenuti u korner.

U 86. minuti Pavlovski je isključen zbog dva žuta kartona.

U 91. minuti Ćorić je sam istrčao ispred Kukića i promašio prazna vrata, u nastavku akcije Kukić je uspio obranit Gojakov udarac glavom s 2 metra.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Lešković, Perić, Sosa (76 Pivarić), Antolić, Moro, Guilherme (58 Olmo), Sammir, Ćorić, Hodžić (62 Gojak)

SPLIT:  Kukić, Maglica (76 Baturina), Mikulić, Dupovac, Vasilj (76 Merajić), Boljat, Vuković, Tomičić, Pavlovski, Pešić, Jovanović (55 Ugrina)

Utakmica 24. kola: Dinamo - Split 4:0 (Hodžić 12, 61, Sammir 35, Ćorić 70)