MAXtv Prva liga: Radonjić osigurao Istri pobjedu, Krstanović postigao hat-trick protiv Lokomotive

Petak, 03. travnja 2015. 18:19 Napisao/la  SC

Utakmica 27. kola: Istra 1961 - Zagreb 2:1, Lokomotiva - Zadar 1:5

Nogometaši Istre 1961 uspjeli su pobijediti Zagreb i osvojiti važne bodove u borbi za ostanak zahvaljujući ponajviše nadahnutom izdanju napadača Dejana Radonjića, koji je dvama pogocima u dvije minute prokrenuo rezultat u 2:1.

Radonjić je prvo u 72. minuti iskoristio neodlučenost gostujuće obrane i udarcem s 14 metara pogodio desni Livakoviev kut - 1:0. Dvije minute kasnije Radonjić je izbjegao pažnji braniča, krenuo s loptom prema Livakoviću da bi ga u odstunom trenutku prekršajem zaustavio Bruno Boban.

Sudac Ivan Bebek pokazao je je na bijelu točku, Bruno Boban dobio je crveni karton, a Radonjić drugi put zatresao mrežu gostiju - 2:1.

Pogodio je Radonjić prije prvog pogotka vratnicu, imali su nogometaši Istre 1961 nakon drugoga pogotka još nekoliko šansi otloniti dvojbe oko pobjednika, ali su morali strijepiti do kraja. U 93. minuti Medić je imao veliku priliku izjednačiti, njegovr udarac glavnom nije bio precizan.

Više od sat vremena Zagreb je djelovao bolje, posebno nakon što je goste već u 7. minuti u vodstvo doveo Labinjan Valentino Stepčić. Momčad Istre još je jednom pokazala karakter i uspjela u završnici promijeniti odnose snaga.

ISTRA 1961: Dreven, Gregov, Obšivač (46 Bastos), Henrique, Heister, Pavlović, Matoš (60 Jordan), Franjić, Pamić, Špehar, Radonjić (89 Vukman)

ZAGREB: Livaković, Kolinger, Ljubičić (76 Ćubel), Matić, Štiglec, Musa, B. Boban, Stepčić, Krovinović, G. Boban, Medić

Ivan Krstanović ostvario je hat-trick u utakmici protiv Lokomotive. Povrh toga Krstanović je idealno asistirao Gabirću za prvi pogodak i promašio jedan kazneni udarac. Predvođeni raspoloženim Krstanovićem, Zadrani su iznenađujuće lako osvojili bodove u utakmici protiv visokoplasirane Lokomotive.

LOKOMOTIVA: Sluga, Bartolec, Mrčela, Perić (70 Mamić), Bručić, Gržan, Leko, Begonja (73 Ceraj), Šovšić (62 Marić), Rukavina, Kolar

ZADAR: Matković, Čirjak (68 Okechukwu), Ješe, Jerbić, Krajačić, Mišić, Pušić, Banović, Gabrić, Terkeš (57 Pešić), Krstanović (79 Mujan)

Utakmica 27. kola: Istra 1961 - Zagreb 2:1 (Radonjić 72, 74-11m/Stepčić 7), Lokomotiva - Zadar 1:5 (Kolar 42/Gabrić 19, Bartolec 58-ag, Krstanović 65-11m, 70, 75-11m)