Liga prvaka: Dinamo s desetoricom igrača nadmoćno ušao u elitno društvo

Utorak, 25. kolovoza 2015. 22:53 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmice play-offa Lige prvaka: Dinamo - Skenderbeu 4:1 (6:2)  Monaco - Valencia 2:1 (3:4) , Šahtar - Rapid 2:2 (3:2), M. Tel Aviv - Basel 1:1 (3:3)

Nogometaši Dinamo uvjerljivom pobjedom (4:1) protiv Skenderbeua nadmoćno su ušli u skupinu Lige prvaka. Razlika u kvaliteti u uzvratnoj utakmici play-offa posebno je došla do izražaja nakon što je u 48. minuti isključen Goncalo, Dinamo je s igračem manje postigao dva pogotka i stvorio još nekoliko prilika.

U 9. minuti Pivarić je prošao lijevom stranom, precizno ubacio na daljnju vratnicu gdje je Soudani udarcem glavom zatresao mrežu uz bliži kut - 1:0.

Samo minutu kasnije gosti su iskoristili slavljeničku atmosferu u modroj momčad. Pivarić je pogrešno procijenio let okomotio ubačene lopte, Vangjeli je odnio loptu ispred domaćeg braniča i ostao sam pred Eduardom, koji je uklizao i odbio loptu točno na nogu Esquerdinha. Brazilcu nije bilo teško šokirati igrače Dinama i njihove navijače - 1:1.

Od 15. minute opet se lakše disalo! Ćorićev udarac zapeo je u bloku, Soudani je odbijenu loptu nepretno zahvatio škaricama taman po Hodžićevoj mjeri, lopta je po ne baš jakom volej-udarcu završila let u donjem lijevom kutu usporenoga Shahija - 2:1.

Goncalovo isključenje u 48. minuti odredilo je način igre u drugom dijelu. Skenderbeu je stekao nešto veći posjed lopte nego u prvom poluvremenu, stvorili su gosti nekoliko prilika u potrazi za senzacijom, ali su na kraju doživjeli težak poraz.

Taravel je u 55. minuti nakon prekida dobro reagirao i nogom loptu poslao u mrežu pokraj zakašnjela Shahija - 3:1. Brzi pogodak nakon isključenja rastretio je igrače Dinama, koji su rutinski utakmicu priveli kraju.

DINAMO: Eduardo, Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić, Goncalo, Machado, Soudani, Ćorić (Rog 67), Pjaca (77 Fernandes), Hodžić (52 Antolić)

SKENDERBEU: Shahi, Vangjeli, Radas, Jashanica, Arapi, Progni (65 Nigama), Lilaj, Shkembi, Esquerdinha, Berisha (58 Olayinka), Latifi (78 Hristov)

Darijo Srna i Eduardo nastavljaju natjecanje u Ligi prvaka nakon što je Šahtar odigrao 2:2 protiv Rapida. Kapetan Srna vodio je momčad za koju je od 83. minute igrao Eduardo.

Daniel Subašić i Mario Pašalić nisu uspjeli, Monaco je pobijedio Valenciju 2:1 što je nije bilo dovoljno za prolaz. Subašić je standardno branio, Pašalić je izašao u 52. minuti.

Uzvratne utakmice play-offa Lige prvaka: Dinamo - Skenderbeu 4:1 (6:2) (Soudani 9, 80, Hodžić 15, Taravel 55/Esquerdinha 10), Monaco - Valencia 2:1 (3:4) (Raggi 17, Elderson 75/Negredo 4), Šahtar - Rapid 2:2 (3:2) (Marlos 10, Gladkiy 27/Schaub 13, Hofmann 22), Malo - Celtic 2:0 (4:3) (Rosenberg 23, Carvahlo 54), M. Tel Aviv - Basel 1:1 (3:3) (Zahavi 24/Zuffi 11)