TREĆE PRETKOLO LIGE PRVAKA

Dinamo i Molde remizirali na Maksimiru

Utorak, 28. srpnja 2015. 23:00 Napisao/la  SC

Dinamo - Molde 1:1. U drugom dijelu organizirana norveška obrana nije dozvolila Dinamu da stvori ozbiljnu priliku

Nogometaši Dinama nisu uspjeli steći prednost u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka, momčad Moldea ostvarila je pozitivan rezultat (1:1) u Maksimiru. Gora od rezultata je činjenica da Dinamo nije pokazao ništa na čemu bi gradio optimizam uoči uzvrata iako modra momčad bolje igra vani nego kod kuće.

Pogoci su pali u prvom dijelu. U 18. minuti Pivarić je precizno ubacio slijeva i pogodio Henriqueza između dvojice braniča Moldea, čileanski reprezentativac trznuo je glavom i loptu poslao u daljnji kut - 1:0.

U 22. minuti Linnes je prošao desnom stranom, precizno ubacio u sredinu gdje je neometani Kamara glavom skrenuo loptu u mrežu - 1:1

Rezultati 3. pretkola: Milsami - Skenderbeu 0:2, Midtjylland - APOEL 1:2, CSKA Moskva - Sparta Prag 2:2, Panathinaikos - Club Brugge 2:1, Young Boys - Monaco 1:3, Fenerbahce - Šahtar 0:0, Videoton - BATE 1:1, Maccabi Tel Aviv - Plzen 1:2

U prvom dijelu Dinamo je djelovao nešto konkretnije, stvorio je nekoliko obećavajućih situacija i propustio jednu veliku priliku. U 3. minuti Soudani je izašao ispred Horvatha i promašio!

U drugom dijelu organizirana norveška obrana nije dozvolila Dinamu da stvori ozbiljnu priliku. Niti je u modroj momčadi bilo raspoloženih pojedinaca, koji su mogli stvoriti višak, niti Dinamo igra tako da djeluje opasno.

DINAMO: Eduardo, Šimunović, Sigali, Taravel (73 Fernandes), Matel (56 Pinto), Ademi, Machado (64 Rog), Pivarić, Pjaca, Henriquez, Soudani

MOLDE: Horvath, Linnes, Toivio, Forren, Rindaroy (80 Gabrielsen), Mostrom (72 Flo), Hussain (67 Hestad), Singh, Hestad, Elyounoussi, Kamara

Utakmica 3. pretkola Lige prvaka: Dinamo - Molde 1:1 (Henriquez 18/Kamara 21)