Četvrtak, 18. rujna 2014. 19:52 Napisao/la  SC

Susret 1. kola: Dinamo - Astra 5:1. Soudani ostvario hat-trick

Europska liga - Skupina D, 1. kolo

DINAMO - ASTRA 5:1

Stadion Maksimir. Gledatelja 5.000

Sudac: Leontios Trattou (Cipar) 6

Strijelci: 1:0 Soudani (17) 2:0 Soudani (24) 3:0 Soudani (45+1) 4:0 Henriquez (70) 4:1 Chittu (82) 5:1 Čorić (90+2)

Žuti kartoni: Antolić, Ademi, Soudani, Čop (Dinamo) Oros, Pliatsikas (Astra)

DINAMO: Eduardo 6 - Pivarić 6.5, Šimunić 6, Sigali 6, Pinto 6.5 (72 Machado -) - Ademi 6, Brozović 6.5 - Wilson 6.5, Antolić 6.5 (77 Čorić 6.5), Soudani 7.5 - Čop 6.5 (67 Henriquez 6.5)

ASTRA: Lung 5 - Maranhao 5.5, Oros 5.5, Ben Yousse 5, Pliatsikas 5 - Laban 5.5, Yahaya 5 (74 Florescu -) - William 5, Budescu 6, Enache 5 (57 Chittu 6) - Fatai 5 (65 Bukari 5.5)

Nogometaši Dinama ostvarili su prvu pobjedu nakon osamnaest europskih susreta bez slavlja. Na otvaranju novih nastupa u grupnoj fazi Europske lige slavili su Modri protiv rumunjske Astre s visokih 5:1. Tri je puta zabio Alžirac Soudani, po jednom su to učinili igrači s klupe, Angelo Henriquez i mladi veznjak Ante Čorić.

Skupina D, 1. kolo
Dinamo - Astra 5:1
Salzburg - Celtic 2:2
Poredak: Dinamo 3, Celtic i Salzburg 1, Astra bez bodova

Dinamo je poveo nakon sedamnaest minuta igre Wilson je imao loptu na lijevoj strani, prizemno dodaje Pintu koji izvrsno nabacuje na glavu Soudanija, a alžirski napadač ne griješi za vodstvo zagrebačke momčadi pred ponešto ispunjenijim Maksimirom nego što je to bio u prethodnim ogledima. Nije trebalo dugo čekati na novi pogodak, dogodio se on već sedam minuta kasnije. Korener je s desne strane izveo Antolić, a Soudani je zabio glavom za 2:0.

Rumunji, osim nekoliko poluprilika ništa značajnije nisu napravili pred vratima mahom nezaposlenog Eduarda, Dinamo je napadao i stvarao prilike, konstantno pleo mrežu oko rumunjskoga gola. Na predah se tako otišlo s velikih 3:0, ponovno je zabio Soudani na nabačaj Wilsona, neometan je s nekoliko metara nogom pogodio gol Lunga.

U nastavku - ista slika. Ušao je Angelo Henriquez u 67. minuti i već nakon tri minute u igri zabio za 4:0. Soudani je nakon tri zabijena pogotka asistirao mladom napadaču pristiglom iz Zaragoze. Rumunji su počasni pogodak zabili u 82. minuti preko Chittua, a konačnih je 5:1 postavio Ante Čorić, ponovno na dodavanje Soudanija koji je sudjelovao kod svih pet pogodaka.

U drugom susretu skupine D Salzburg i Celtic odigrali su 2:2 pa je zagrebačka momčad prva na ljestvici nakon uvoda.