EUROPSKA LIGA

Dinamo doživio poraz u samo tri minute

Četvrtak, 19. rujna 2013. 20:46 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Dinamo - Černomrec 1:2 (Fernandes 43'/Antonov 62', Dja Djedje 65')

DINAMO - ČERNOMOREC 1:2

Stadion Maksimir. Sudac: Gocek (Turska).

Strijelci: 1:0 Fernandes (43'), 1:1 Antonov (62'), 1:2 Dja Djedje (65').

Žuti kartoni: Šimunić (Dinamo).

DINAMO: Zelenika, Lima, Šimunić, Šimunović, Pinto, Brozović (od 74' Beqiraj), Ademi, Pamić (od 62' Husejinović), Sammir, Čop (od 86' Halilović), Fernandes.

ČERNOMOREC: Bezotosnyj, Santana, Fontanello, Berger, Kutas, Dja Djedje (od 69' Bobko), Guy, Kovalčuk, Leo (od 46' Riera), Prijomov, Antonov.

Tri minute bilo je dovoljno da se Dinamo uruši. U 62. minuti Riera je pronašao Antonova koji je bio precizan glavom za 1:1. Samo tri minute kasnije Dinamo se našao u rezultatskom minusu. Ovoga puta Kutas je ubacio, a Dja Djedje je skočio i doveo goste u vodstvo - 1:2.

Zagrebački sastav u prvom poluvremenu je imao kontrolu nad posjedom lopte, ali bez pravih prilika. Kazna za zatvorenu igru goste je sustigla uoči poluvremena. Pinto je proigrao Fernandesa čiji je udarac obranio Bezotosnyj, ali Fernandes je pokupio odbijanac - 1:0.

U drugom susretu skupine B Ludogorec je na gostovanju pobijedio PSV 2:0.

Europska liga, 1. kolo

Skupina A: St.Gallen - Kuban Krasnodar 2:0,  Valencia -    Swansea City 0:3.

Skupina C:  Red Bull Salzburg - Elfsborg 4:0,  Standard Liege - Esbjerg 1:2.

Skupina D:  Maribor - Rubin Kazan 2:5,  Zulte-Waregem -    Wigan 0:0.

Skupina E: Fiorentina - P. Ferreira 3:0,  Pandurii - Dnipro 0:1.

Skupina F: Eintracht - Bordeaux 3:0,  Maccabi Tel Aviv - APOEL Nicosia 0:0.

Skupina G: Dinamo (K) - Genk 0:1, Thun - Rapid Beč 1:0.

Skupina H: Estoril - Sevilla 1:2, Freiburg - Liberec 2:2

Skupina J: Apollon Limassol - Trabzonspor 1:2,  Lazio - Legia Warszawa 1:0.

Skupina K: Sheriff - Anži Makhačkala 0:0, Tottenham - Tromsø 3:0.

Skupina L:  Maccabi Haifa - AZ Alkmaar 0:1, PAOK Thessaloniki - Shakhter Karagandy 2:1.