NJEMAČKO PRVENSTVO

Borussia Dortmund jedva svladala novake

Nedjelja, 18. kolovoza 2013. 19:39 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Borussia (D) – Eintracht Braunschweig 2:1 (Hofmann 75, Reus 86-11m/Kratz 89)

U preostalim susretima drugoga kola njemačke Bundeslige finalist Lige prvaka, dortmundska Borussia je upisala drugu pobjedu. Pred svojom publikom Žuti su pobijedili novake u ligi, momčad Eintrachta iz Braunschweiga. Pogotke su postigli jokeri s klupe - Hofmann u 75. odnosno Reus četiri minute prije kraja s bijele točke. Kratz je nakon kornera upisao pogodak za smanjenje poraza. U drugoj današnjoj utakmici Nurnberg je u posljednjoj minuti prekrasnim pogotkom Kiyotakea iz slobodnog udarca došao do boda protiv Herthe.

Borussia (D) – Eintracht Braunschweig 2:1 (Hofmann 75, Reus 86-11m/Kratz 89)

BORUSSIA: Weidenfeller – Schmelzer, Hummels, Papastathopoulos, Grosskreutz - Bender, Sahin – Aubameyang, Mikhtaryan (67 Hofmann), Blaszczykowski (60 Reus) – Lewandowski

EINTRACHT: Davari – Reichel, Correia, Bicakcić, El Abdellaoui – Theuerkauf, Calliguri (65 Perthel), Kratz – Hochscheidt (65 Boland), Kruppke (77 Ademi) - Jackson

Nurnberg – Hertha 2:2 (Drmić 40, Kiyotake 89/Dabanli 61-ag, Ronny 78-11m)

NURNBERG: Schafer – Pinola, Pogatetz, Dabanli, Feulner (57 Chandler) – Balitsch, Stark (71 Esswein) – Mak (65 Frantz), Drmić, Kiyotake – Ginczek

HERTHA: Kraft – Pekarik, Langkamp, Janker (66 Ronny), Holland – Lustenberger, Hosogai – Allagui (66 Wagner), Baumjohann (83 Brooks), Ben Hatira – Ramos