Novi poraz hrvatske košarkaške reprezentacije, SP sve dalje!

Ponedjeljak, 17. rujna 2018. 23:04 Napisao/la  SC
Bojan Bogdanović

Poraz hrvatske košarkaške reprezentacije više nije vijest!

Nakon poraza u Gdansku (74:79) hrvatska reprezentacija još je dalje od plasmana na Svjetsko prvenstvo.

Poslije slaboga nastupa i poraza od Litve u Osijeku, u utakmici protiv Poljske nastavila se kalvarija hrvatske košarke.

U preostale četiri utakmice Hrvatskoj će vrlo vjerojatno trebati četiri pobjede iako je jasno da se tako nešto ovakvom igrom ne može dogoditi.

Hrvatska je na poluvremenu imala pet koševa viška (36:31), iako je dijelom druge četvrtine igrala bez Bogdanovića koji je napustio teren zbog ozljede.

Održavala je Hrvatska malu prednost, u posljednju dionicu ušla je s četiri koša prednosti (58:54).

Poljaci su serijom 5:0 preuzeli vodstvo i polako počeli dizati ritam.

Hrvatska se uspjela vratiti (75:74), imala je priliku za vodstvo, ali...

Adam Waczynski predvodio je Poljsku s 21 poenom, dok je Adam Hrycaniuk dodao 14 koševa i devet skokova.

Bojan Bogdanović s 22 koša i pet asistencija te Dario Šarić sa 17 koševa i sedam skokova bili su najbolji kod Hrvatske.