Damir Mulaomerović debitirao porazom, Švedska pobijedila lošu Hrvatsku

Petak, 25. veljače 2022. 20:36 Napisao/la  SC

U deset minuta treće dionice hrvatski košarkaši ubacili su samo 10 poena, s takvom igrom u Zagrebu nisu se mogli nadati pobjedi protiv Švedske

Hrvatska košarkaška reprezentacija
Hrvatska košarkaška reprezentacija Foto: Screenshot

Kvalifikacije za SP, Skupina C, 3. kolo

HRVATSKA – ŠVEDSKA 64:70 (15:18, 20:17, 10:17, 19:18)

Dvorana KC Dražen Petrović. Gledatelja: 1000.

Suci: Poursanidis (Grčka), Ciulin (Rumunjska), Horozov (Bugarska)

HRVATSKA: Gnjidić 8, Krušlin 8 (3-4), Šakić 8 (3-6), Smajlagić 8, Zubčić 20 (7-11), Banković 4, Bundović, Drežnjak, Filipović, Matković, Ramljak 2, Rogić 6 (3-4)

ŠVEDSKA: Andersson 13 (2-3), Birgander 12 (0-2), Borg 11 (2-3), Gaddefors 16 (4-4), Hakanson 5 (3-3), Czerapowicz 3 (0-2), Jerebko 4 (1-2), Lindqvist, Lofberg, Pantzar 2, Spires 4, Terins.

Hrvatska košarkaška reprezentacija doživjela je i treći poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, plasman u idući krug natjecanja polako se čini kao nemoguća misija.

Damir Mulaomerović nije uspješno debitirao na klupi reprezentacije, Hrvatska je odigrala lošu utakmicu, u pojedinim trenucima djelovali su prilično otužno na parketu Draženove dvorane, kada Šveđanima u deset minuta treće četvrtine ubaciš samo deset poena ne možeš se nadati pobjedi.

Da će to biti šuterski jako loša utakmica za Mulaomerovićevu momčad vidjelo se već na samom počeetku, prvi ubačaj bila je trica Gnjidića nakon tri minute igre, na idući ubačaj se čekalo još dvije minute (Krušlin).

Početkom druge dionice Šveđani su se tricom Gaddeforsa odvojili na devet poena prednosti (24:15), nije pomogla niti trica Rogića, Šveđani su do 15. minute držali lijepu prednost na svom kontu.

Do 18. minute Hrvatska je uhvatila priključak, Krušlin s linije slobodnih bacanja i Gnjidić malo su popravili dojam, pa je nakon Zubčićevog ubačaja uz dodatno bacanje i kontre iz koje je poentirao Ramljak, a bila je to jedina Hrvatska kontra u 40 minuta, domaća momčad došla na samo poen poena zaostatka (30:31).

Tricom Krušlina u 19. minuti Hrvatska je i povela (33:31), moglo je vodstvo biti i veće da Bundović nepotrebno nije u napadu tražio atrakciju, što je Borg kaznio tricom na ulasku u 20. minutu (33:34).

Četiri minute trebale su proći da Hrvatska ubaci prve poene u drugom dijelu (Šakić), srećom  niti gosti nisu biil u nekom stvaralačkom zanosu, pa su u 29. minuti nakon trice Anderssona imali 47:40, Hrvatska je u tom periodu zabila samo pet poena.

U 32. minuti Sven Smajlagić pogađa tricu za 52:54, potom pogađa još jednom za 54:56, Hrvatska je opet  uhvatila priključak, Smajlagiću se priključio i Zubčić, u 35. minuti svoju drugu tricu na utakmici pogodio je i Lovro Gnjidić za 60:60.

I to bi bilo sve spomena vrijedno, u tko-će-manje košarci odgovorio je Andersson tricom, Gadeffors je dodao dva bacanja u 36. minuti Šveđani su imali pet poena prednosti (65:60).

Smajlagić je novom tricom vratio nadu, Birganderov prekršaj u napadu iznova je otvorio utakmicu, ali Mulaomerovićeva momčad ponuđeno nije znala uzeti, ma šta tko mislio, Hrvatska jednostavno nema kvalitetu.

Zubčić nije pogodio tricu za minus jedan 1:25 prije kraja, Šakić je pokušao iznuditi prekršaj iza linije za tri poena, a Hakanson je 22.3 sekunde prije kraja iskoristio oba slobodna bacanja i osigurao pobjedu Šveđanima.

U drugoj utakmici C skupine Finska je pobijedila Sloveniju 86:76.

Poredak: Švedska (2-1) 5, Finska (2-1) 5, Slovenija (2-1) 5, Hrvatka (0-3) 3 boda.