ABA liga košarkaša: Cedevita uvjerljivo poražena u Beogradu, Zadar u Ljubljani doživio 11. poraz

Nedjelja, 13. siječnja 2013. 19:01 Napisao/la  SC

Utakmice 17. kola: Crvena zvezda - Cedevita 90:65 (28:19, 20:11, 14:19, 28:16), Union Olimpija - Zadar 88:81 (21:23, 27:17, 20:17, 20:24)

ABA LIGA - 17. kolo

CRVENA ZVEZDA - CEDEVITA 90:65

Dvorana Pionir. Utakmica 17. kola: Crvena zvezda - Cedevita 90:65 (28:19, 20:11, 14:19, 28:16)

Gledatelja: 7.000. Suci: Pukl i Boltauzer (Slovenija), Vojinović (Crna Gora)

CRVENA ZVEZDA: Cvetkovic 12, Brown 12, Subotić 5, Rakočević 11, Mitrovic 2, Lazić 10, Simonović 3, Savović 14, Katić 5, Radivojević 9, Nelson 7, Scott

CEDEVITA: Wright 22, Babić, Kitchen 7, Andrić 5, Suton 13, Bilan, Ilievski 5, Tomas 7, Mašić 6, Baždarić

Košarkaši Cedevite poraženi su od Crvene zvezde u derbiju 17. kola ABA lige (65:90). Utakmica je praktički bila riješena već početkom druge četvrtine kada su domaćini serijom 13:0 stigli do vodstva od čak 23 poena razlike (42:19), pa se ostatak utakmice praktično pretvorio u odrađivanje posla.

Bracey Wright je sa 22 koša bio najefikasniji kod Cedevite, dok je Boris Savović sa 14 ubačaja predvodio Crvenu zvezdu. Beograđani su trenutačno na omjeru 12 pobjeda i 5 poraza, dok Zagrepčani imaju omjer 9:8.

UNION OLIMPIJA - ZADAR 88:81

U drugom nedjeljnom ogledu Zadrani su nakon uzbudljive završnice poraženi u Ljubljani od Olimpije. Zadar se pola minute prije kraja približio na samo poen zaostatka, ali je onda Jaka Blažič 17 sekundi prije kraja pogodio dalekometnu tricu i odlučio dvoboj.

U 11. porazu sezone Zadrana daleko je najbolji bio Amerikanac Romeo Travis s 27 poena. Domaćine je predvodio Jaka Blažič s 26 poena, dok je Riječanin Dražen Bubnić imao sedam poena za 21 minutu igre.