Cibona pobijedila Cedevitu u prvoj utakmici finala prvenstva Hrvatske

Subota, 26. svibnja 2012. 22:31 Napisao/la  SC

Cibona - Cedevita 84:77. Cibona je pred kraj povećala prednost na 14 poena (80:66) i iako je Cedevita pritisnula u završnici nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti

CIBONA - CEDEVITA 84:77

Prva utakmica finala doigravanja prvenstva Hrvatske za košarkaše: Cibona - Cedevita 84:77 (23:17, 16:18, 22:23, 23:19). KC Dražen Petrović. Gledatelja: 5.000. Dubravko Muhvić (Karlovac), Sreten Radović (Dubrovnik), Tomislav Vovk (Slavonski Brod)

CIBONA: Kus 18 (10-13), Suton 12, Zubčić 2 (2-2), Rudež 13 (3-4), Marčinković 12 (3-3), Rozić 2, (2-4), Hampl, Žižić 5 (3-4), El-Amin 14 (4-4), Wright 6 (2-4), Kovačević.

CEDEVITA: Draper 14 (6-7), Opačak 6, Petrović, Vukušić 6 (2-2), Bagarić, Bilan 20 (10-13), Princ 6, Owens 8 (2-5), Warren 2, Car 12 (2-4), Baždarić 3 (1-2).

Trice: Cibona 9-23, Cedevita 4-15. Skokovi: Cibona 25 (10), Cedevita 30 (9).

Košarkaši Cibone slavili su u prvoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske pobijedivši Cedevitu 84:77. U zadnjih sedam minuta utakmica Cibona je ušla sa samo četiri koša prednosti (66:62), ali narednih pet minuta pripali su izabranicima Jasmina Repeše.

Cibona je povećala prednost na 14 poena (80:66) i iako je Cedevita pritisnula u završnici nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti.

Ovo je bila 17. uzastopna pobjeda izabranika Jasmina Repeše u domaćem prvenstvu u kojem ove sezone nije doživjela nijedan poraz. Druga utakmica finala na rasporedu je  29. svibnja u zagrebačkom Domu sportova, a domaćin je Cedevita.