NBA Mavericksi pobijedili LA Clipperse bez Dončića i Zubca u završnici utakmice

Četvrtak, 20. kolovoza 2020. 09:22 Napisao/la  SC

Dallas Mavericksi pobijedili su LA Clipperse (127:114) i izjednačili seriju pobjeda 1:1.

Mavericksi su utakmicu prelomili dok je Luka Dončić sjedio na klupi zbog pet prekršaja.

Dončić je zabilježio 28 poena, 8 skokova i 7 asistencija, kada je početkom posljednje dionice napravio peti prekršaj, Dallas je ostvario seriju +18 i prelomio susret.

Usput, Dončić je srušio još jedan rekord NBA, postao je bolji od Kareem Abdul-Jabbara nakon što je ostvario više od 70 poena u prve dvije utakmice doigravanja.

LA Clipperse vodio je Kawhi Leonard s 35 poena i 10 skokova, dok je Ivica Zubac sa 18 minuta na parketu upisao 3 poena i 4 skoka, u posljednjoj četvrtini nije ulazio u igru.

I Utah je izjednačio omjer pobjedom protiv Denvera 124:105, Boston je poveo protiv Philadelphije 2:0 pobjedom 128:101.

Toronto je ostvario drugu pobjedu protiv momčadi Brooklyna (104:99).