NBA Clippersi u gradskom derbiju pobijedili Lakerse na otvaranju sezone

Srijeda, 23. prosinca 2020. 09:48 Napisao/la  SC

Košarkaši Los Angeles Clippersa pobijedili (116:109) su aktualne prvake Lakerse na otvaranju sezone.

Clippersi su pred kraj prve četvrtine stekli prednost +22 (39:17), Lakersi su uspjeli u drugoj četvrtini zaostatak svesti na samo dva koša prije odmora (56:54).

Uspjeli su na kraju treće četvrtine izjednačiti (75:75), ali ni jednom nisu uspjeli steći prenost.

Presudila je igra Paula Georgea, koji je 24 od 33 koša postigao u drugom poluvremenu.

Kawhi Leonard je za pobjednike ubacio 26 koševa, Serge Ibaka je postigao 15 poena u svojoj prvoj utakmici.

Kao starter zamijenio je Ivicu Zubca, koji je igrap 26 minuta, ubacio 11 koševa, imao 6 skokova.

Ostvario je jednu blokadu na LeBronu Jamesu, koji je sa 22 koša bio najefikasniji kod Lakersa.

Anthony Davis je ubacio 18 poena, a Montrezl Harrell je protiv bivše momčadi ostvario učinak od 17 koševa i 10 skokova.

Brooklyn Netsi svladali su Golden State Warriorse, Kyrie Irving je ubacio 26 koševa, sve u prvom poluvremenu, Kevin Durant je postigao 22 poena.

Stephen Curry je za Goden State postigao 20 koševa, James Wiseman ubacio je 19 poena uz šest skokova.