NBA liga: Miami na krilima Jamesa poveo protiv Bullsa, Spursi slavili kod Warriorsa

Subota, 11. svibnja 2013. 12:47 Napisao/la  SC

Rezultati, Istok: Chciago - Miami 94:104 (1:2), Zapad: Golden State - San Antonio 92:102 (1:2)

Košarkaši Miamija i San Antonija poveli su sa 2:1 u polufinalnim serijama doigravanja NBA lige. U Chicagu je očekivano bilo "vruće". U posljednjih 12 minuta susreta ušlo se izjednačenim rezultatom (70:70), no tada Miami, predvođen LeBronom Jamesom ubacuje u brzinu više i rezultatom 104:94 vraća prednost domaćeg parketa. Najkorisniji igrač regularnog dijela sezone (MVP) James ubacio je 12 od svojih 25 poena u posljednjoj dionici.

Iskusna momčad Spursa vratila je break u Oaklandu (92:102). Tony Parker predvodio je Teksašane do pobjede s 32 poena, od kojih je 25 zabio u prvom dijelu, i po pet skokova i asistencija. Prva četvrtina bila je ključna za cijeli dvoboj. U njoj je San Antonio stvorio zalihu od devet poena (32:23) i istu više nije ispuštao do kraja susreta.