NBA liga: Miami i New York poveli s 2:0, Warriorsi iznenadili Denver u gostima

Srijeda, 24. travnja 2013. 09:08 Napisao/la  SC

Rezultati, Istok: Miami - Milwaukee 98:86 (2:0), New York - Boston 87:71 (2:0). Zapad: Denver - Golden State 117:131 (1:1)

Košarkaši New Yorka i Miamija poveli su s 2:0 u prvom krugu doigravanja NBA lige, iskoristivši prednost domaćeg terena u susretima s Celticsima odnosno Bucksima.

Knicksi su slavili 87:71. Boston je odlično odigrao prvo poluvrijeme nakon kojeg je vodio 48:42. Međutim, u trećoj četvrtini Knicksi su pregazili goste s 32:11 i do kraja utakmice bez problema stigli do pobjede. Carmelo Anthony s 34 poena predvodio je Knickse. J.R. Smith dodao je 19, a Raymond Felton 16. Najefikasniji u Celticsima bio je Paul Pierce s 18 poena.

Heat je slavio iako je MVP lige LeBron James imao slabu večer. James je postigao 19 (šut 6-14) uz osam skokova i šest asistencija. Junaci pobjede Miamija su Dwyane Wade i Chris Andersen.  Wade je zabio 21 poen, a LeBron James je postigao 19 (šut 6-14) uz osam skokova i šest asistencija za Miami koji vodi 2:0 u seriji. Kod Bucksa je Ersan Ilyasova ubacio 21 poen.

Na Zapadu su Golden State Warriorsi iznenadili Denver u gostima (131:117) i izjednačili u seriji. Stephen Curry je ubacio 30 poena uz 11 asistencija za pobjedničku momčad za koju zbog ozljede nije igrao David Lee. Po 19 poena za Nuggetse zabili su Ty Lawson i Corey Brewer.