NBA liga: Miami i San Antonio metlom u polufinale, Boston nakon produžetka produžio sezonu

Ponedjeljak, 29. travnja 2013. 11:19 Napisao/la  SC

Rezultati, Istok: Milwaukee - Miami 77:88 (0:4), Boston - New York 97:90 (1:3). Zapad: LA Lakers - San Antonio 82:103 (0:4), Golden State - Denver 115:101 (3:1)

Košarkaši Miami Heata i San Antonio Spursa s 4:0 u pobjedama (metla) dohvatili su konferencijska polufinala NBA lige , dok jedna pobjeda od prolaza dijeli New York Knickse i Golden State Warriorse.

Miami je u četvrtoj utakmici serije protiv Milwaukeeja slavio u gostima 88:77 i tako prvi put "pomeo" protivnike 4:0 u nekoj seriji doigravanja od dolaska Jamesa i Bosha na Floridu. Ponovno je najbolji bio LeBron James s 30 poena, osam skokova i sedam asistencija. Odličnu utakmicu sa 16 poena odigrao je i Ray Allen. U poraženoj momčadi najefikasniji je bio Monta Ellis s 21 poenom i osam asistencija.

Los Angeles Lakersi su doživjeli drugu metlu u prvoj rundi još od 1967. godine. Spursi su slavili sa 103:82. Tony Parker je predvodio Spurse s 23 poena. Najbolji u Lakersima bio je Pau Gasol sa 16 koševa.

Boston je uspio izbjeći metlu pobjedom 97:90 u produžetku protiv New York Knicksa. Mogli su Celticsi i lakše do prve pobjede u seriji, ali su prokockali 19 poena prednosti u drugom poluvremenu.

Korak do polufinala su i Warriorsi koji su kod kuće pobijedili Denver 115:101. Stephen Curry vodio je Warriorse do domaće 115:101 pobjede u četvrtoj utakmici ubacivši 22 od 31 koša ukupno u spektakularnoj trećoj četvrtini u kojoj je pogodio pet trica.