NBA liga: San Antonio i Indiana uvjerljivo do 2:0, Oklahoma teško protiv Houstona

Četvrtak, 25. travnja 2013. 13:59 Napisao/la  SC

Rezultati, Istok: Indiana - Atlanta 113:98 (2:0). Zapad: Oklahoma City - Houston 105:102 (2:0), San Antonio - LA Lakers 102:91 (2:0)

U noći sa srijede na četvrtak su košarkaši Indiane na Istoku, odnosno, Oklahoma Cityja i San Antonija na Zapadu ostvarili druge pobjede u prvom krugu doigravanja NBA lige.

Najteže je do druge domaće pobjede došao Oklahoma City, najbolja momčad na Zapadu. Sa 105:102 je pobijeđen Houston, iako je tijekom zadnje četvrtine domaćin imao petnaest poena prednosti. No, serija gostiju iz Teksasa od 21-2 je učinila završnicu neizvjesnom. Ipak, iznenađenje se nije dogodilo u utakmici gdje je u prve tri četvrtine vladala velika neizvjesnost i dvadeset puta su se sastavi izmjenjivali u vodstvu.

an Antonio je još jednom lakoćom prizemljio L.A. Lakerse. Ovaj put su Spursi slavili 102:91 za 2:0 u seriji. U odnosu na prvu utakmicu (38 posto šuta iz igre), domaći su igrači znantno poboljšali postotak šuta (51 posto), te su dobili svaku od četvrtina tijekom dvoboja.