Euroliga: Tomićeva Barcelona pobijedila Tabakovu Caju Laboral

Četvrtak, 21. ožujka 2013. 23:25 Napisao/la  SC

Rezultati: Žalgiris - Anadolu Efes 79:71, Barcelona Regal - Caja Laboral 83:74, Real Madrid - Panathinaikos 73:74, Unicaja Malaga - CSKA Moskva 66:70

Žalgiris je usprkos brojnim igračkim izostancima uspio pobijediti Anadolu Efes sa 79:71 u izuzetno izjednačenoj utakmici. U domaćoj momčadi nije bilo Marka Popovića a Mario Delaš za 17 minuta i 21 sekundu na parketu pogodio je jednu tricu i jedno slobodno bacanje te tri skoka i dvije izgubljene lopte. Stanko Barać u gostujućem je sastavu postigao šest poena za 17 minuta i 31 sekundu uz šut za dva od 3/7 dodavši tome šest skokova i jednu blokadu. Prvi strijelac Žalgirisa i utakmice bio je Kuzminskas sa 15 poena dok su kod gostiju bila čak četiri igrača sa dvoznamenkastim učinkom a najučinkovitiji od njih bio je Lucas sa 14 poena.

Vrlo je zanimljivo bilo u Palau Blaugrana u Barceloni gdje je istoimeni domaćin bez većih problema savladao sastav Caja Laboral Žana Tabaka sa 83:74. Još jednu sjajnu partiju u dresu domaćina pružio je Ante Tomić koji je za 27 minuta i 49 sekundi na parketu susret zaključio sa 14 poena te osam skokova i 4 asistencije, te je bio drugi strijelac svoje momčadi. Slovenac Erazem Lorbek postigao je 16 poena dok je kod gostiju najefikasniji bio Poljak Maciej Lampe sa 21 poenom.

Unicaja Jasmina Repeše poražena je u Malagi od moskovskog CSKA sa 66:70. Kruno Simon na parketu je proveo 33 minute i 42 sekunde i za to vrijeme je postigao 10 poena te imao dva skoka i četiri izgubljene lopte. Luka Žorić za 30 minuta i šest sekundi postigao je šest poena te tome dodao sedam skokova i tri izgubljene lopte.

Vrlo zanimljiva utakmica viđena je u Madridu gdje je Real nakon uzbudljive završnice poražen kod kuće 73:74. Tri sekunde prije kraja Sergio Rodriguez promašio je tricu za pobjedu i slavlje gostiju moglo je početi. Roko Ukić je za pobjednike odigrao 34 minute i 34 sekunde i postigao 12 poena uz šest skokova, jednu asistenciju i jednu izgubljenu loptu.

Rezultati: Žalgiris - Anadolu Efes 79:71 (Delaš 4 poena 3 skoka/Barać 6 poena, 6 skokova), Barcelona Regal - Caja Laboral 83:74 (Tomić 14 poena, 8 skokova, 4 asistencije), Real Madrid - Panathinaikos 73:74 (Ukić 12 poena, 6 skokova), Unicaja Malaga - CSKA Moskva 66:70 (Simon 10 poena, 2 skoka, 6 poena 7 skokova).