A-1 liga košarkaša: Škrljevo u infarktnoj završnici pobijedilo Cedevitu, Musa promašio tricu za produžetak

Subota, 25. veljače 2017. 20:55 Napisao/la  SC

Utakmica 18. kola: Škrljevo - Cedevita 80:77 (17:21, 23:13, 16:25, 24:18). Konjević s linije slobodnih bacanja pogodio oba puta za 80:77, Cedevita nije iskoristila zadnji napad

A-1 liga košarkaša - 18. kolo

ŠKRLJEVO - CEDEVITA 80:77 (17:21, 23:13, 16:25, 24:18)

SD Mavrinci. Gledatelja: 400

Suci: Vovk, Katić i Pencinger (svi Slavonski Brod)

Opunomoćenik: Miletić (Rijeka)

Kontrolor: Pjevalica (Rijeka)

ŠKRLJEVO: Cook 3 (1-2), Štemberger 11 (1-2), Perković 6 (2-2), Konjević 13 (5-6), Williams 29 (7-8), Boban 9 80-2), Hrnjkaš, Radunić 9, Molnar, Dubelj, Juričić

CEDEVITA: Žganec 7 (3-4), Musa 17 (3-4), James 26 (5-6), Buljević 2, Rogić 5, Lončar, Bundović 13 (2-2), Vučić, Arapović 6, Ramljak 1 (1-2)

Slobodna bacanja: Škrljevo 16-22, Cedevita 14-18

Skokovi: Škrljevo 31 (11-20), Cedevita 44 (17-27)

Trice: Škrljevo 10-28, Cedevita 5-23

Košarkaši Škrljeva ostvarili su jednu od najvećih pobjeda, na Mavrincima su u triler završnici pobijedili Cedevitu 80:77.

Škrljevo i Cedevita odigrali su izjednačenu prvu četvrtinu. Domaći nisu dozvolili gostima da se previše odvoje, a zatim su u drugoj četvrtini pokazali da njihovi rezultati nisu slučajni.

Sa 23 koša prešli su u vodstvo na poluvremenu 40:34, zaustavivši obranom Cedevitu koja je uspjela u drugoj četvrtini postići tek 13 koševa.

U trećoj četvrtini momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, ali Škrljevo nije posustajalo te je nagovijestilo da će utakmica biti neizvjesna do posljednje sekunde.

Na dvije minute do kraja susreta rezultat na semaforu je stajalo 72:72.

Na minutu i 40 do kraja, Williams pogađa slobodno bacanje za 75:74, a na drugoj strani Musa promašuje zakucavanje. Boban pogađa tricu i dovodi domaće u vodstvo minutu prije kraja utakmice 78:74.

Škrljevo je zadržalo pola koša prednosti 78:77 na 11 sekundi do kraja.

Nakon prekršaja Konjević se našao na liniji slobodnih bacanja i oba pogodio za 80:77.

Cedevita je zvala time out, nakon kojega je Konjević uspio presijeći loptu, a nakon izvedene lopte Musa je promašio tricu.