Najveća poljska luka napokon je dočekala pravu nogometnu atmosferu, dok su Bilić boysi izazvali euforiju u obližnjem Sopotu, budući da su se svi htijeli slikati s "kockastima"
Hrvatska će zagrati s jednim napadačem. Ako Jelavić nije potpuno spreman, Mandžukić igra špicu, Srna ide naprijed, Vida ulazi. Bude li Jelavić igrao, Mandžukić će zatvarati bok
Skupina B, 3. kolo: Nizozemska - Portugal 1:2, Danska - Njemačka 1:2. Četvrtfinale i prvo mjesto u skupini trećom su pobjedom osigurali Njemci, dok je drugo osigurao Portugal na krilima dvostrukog strijelca Ronalda
Siguran sam da više želimo pobjedu, da smo brži i motoričniji. Španjolska je najbolja momčad na svijetu, ali još uvijek nije Barcelona, kaže izbornik Slaven Bilić
Nakon što je postignuo dva pogotka Ircima, skauti Barcelone izravno su analizirali  Manžukićeve kvalitete u utakmici protiv Italije
Jedina efikasna protuigra je agresivna i plitka zonska obrana kojoj nije cilj smanjiti broj kratkih dodavanja nego kvalitetu zadnjeg pasa
Utakmicu protiv Irske Del Bosque je počeo s četvoricom igrača Barcelone (Pique, Iniesta, Xavi, Busquets) čime postaje diskutabilno forsiranje katalunjskog stila igre
Skupina A, 3. kolo: Češka - Poljska 1:0, Grčka - Rusija 1:0. Jiraček golom u 72. minuti donio pobjedu Česima, Karagounis u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zabio Rusima i postao grčki junak