VN Australije: Sebastian Vettel pobijedio u prvoj utrci nove F1 sezone

Nedjelja, 26. ožujka 2017. 16:20 Napisao/la  SC

Njemački pilot ostvario je prvu pobjedu od VN Singapura 2015. godine

Sebastian Vettel pobijedio je na Velikoj nagradi Australije, prvoj utrci nove F1 sezone održane na stazi Albert Park u Melbourneu.

Četvorostruki svjetski prvak ubilježio 43. trijumf u karijeri, njemački pilot ostvario je prvu pobjedu od VN Singapura 2015. godine, dok je Ferrari slavio na otvaranju nakon šest godina.

Drugo mjesto zauzeo je s deset sekundi zaostatka Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu, a njegov klupski kolega Finac Valtteri Bottas bio je treći.

Prvu trku sezone obilježila  velika taktička pogreška vodstva Mercedesa.

Hamilton je vodio utrku od starta, nakon izmjene guma upao je u gužvu na stazi, što je iskoristio  Vettel.

Sljedeća utrka je Velika nagrada Kine u Šangaju 9. travnja.