JUNIORSKI PH U VATERPOLU

Primorje EB porazom od Mornara ostalo bez polufinala

Četvrtak, 28. ožujka 2013. 17:10 Napisao/la  I. M.

Skupina A: OVK POŠK - Primorje EB 7:7, Šibenik - Primorje EB 13:13, Primorje EB - Mornar BS 6:16

PRIMORJE EB - MORNAR BS 6:16 (0:4, 1:6, 1:3, 4:3)

Bazeni Kantrida Gledatelja: 100

Suci Nenad Periš (Split), Bruno Šketelj (Zagreb)

Opunomoćenik Albert Brala (Rijeka)

PRIMORJE EB: Čubranić, Popović, Pernar, Krainer 1, Vrlić, Peculić, Štokić, Rakovac, Mudražija 3, Čargonja 1, Radetić 1, Antulov, Kren, Begonja.

MORNAR BS: Anić, Duždević 4, K. Butić 3, Stipić 1, Zović 2, Z. Butić, Lozina 2, Štambuk, Bilas 1, Burić 2, Radić, Vrdoljak 1, Kartelo, Ivković.

Vaterpolisti Primorja EB porazom od Mornara BS ostali su bez polufinala juniorskog prvenstva Hrvatske što se održava u Rijeci. Primorjašima je igrala samo pobjeda nakon što je Šibenik četiri sekunde prije kraja pobijedio POŠK. Ipak, u utakmici protiv Mornara sve je bilo riješeno već nakon prve četvrtine.

Rezultati
Skupina A,1. kolo: Jug CO - Jadran Split 5:4, HAVK Mladost - Medveščak 10:4, 2. kolo: HAVK Mladost - Jug CO 10:2, Medveščak - Jadran Split 10:8. 3. kolo: Medveščak - Jug CO 5:6, Jadran Split - HAVK Mladost 3:16,

Skupina B, 1. kolo: Mornar BS - Šibenik 9:8, OVK POŠK - Primorje EB 7:7, 2. kolo: Mornar BS - OVK POŠK 7:3, Šibenik - Primorje EB 13:13. 3. kolo: OVK POŠK - Šibenik 9:10, Primorje - Mornar BS 6:16

Poveli su gosti iz Splita nakon minute i 25 sekunde igre. Nakon četiri minute i osam sekundi u prvome dijelu već je bilo 0:2. Poslije tri minute i 50 sekundi u prvoj dionici Mornari su dosegli tri pogotka prednosti i san Primorjaša o četvrtfinalu činio se kao nemoguća misija. Kada je  minutu i šest sekundi prije kraja prve četvrtine Mornar poveo sa 4:0 juniori domaćina djelovali su bespomoćno.

Mornar je u drugoj četvrtini stigao do vodstva 8:0, primorjaši su pogodak dočekali 87 sekundi prije kraja prvog poluvremena za 1:8.

Nakon 27 sekundi u trećoj dionici Adriano Čargonja realizirao je peterac za 2:10 ali razočaranje, tugu i gorčinu viđenim u utakmici odluke ništa nije moglo sakriti i ublažiti. Minutu kasnije Mornar je povisio na 11:2. A četiri minute prije kraja treće četvrtine bilo je i dvoznamenkastih plus 10 (2:12). Nisu "mornari" na tome stali, odlučili su unakaziti protivnika 13:2 bilo je samo 49 sekundi  kasnije.

Ako se može govoriti o utjesi onda treba spomenuti da su Primorjaši posljednjih sedam minuta igre dobili sa 4:3 i da je završilo 16:6

U prvom polufinalu u petak u 15.50 sastaju se HAVK Mladost - Šibenik, a u drugom od 17 sati Mornar BS i Jug CO, dok Primorje EB ide u razigravanje za poredak od petog do osmog mjesta.