MITING U KRANJU

Primorjašu Tinu Mirjaniću četiri medalje

Nedjelja, 18. siječnja 2015. 19:36 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Plivači Primorja i Kantride nastupili na spektakularnom mitingu "Dr. Fig"

Tin Mirjanić, plivač Primorja osvojio je četiri pojedinačne medalje u B kategoriji (dječaci 2003. godište) na međunarodnom plivačkom mitingu „Dr. Fig“ što se u subotu održao u Kranju. U jakoj konkurenciji plivača iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Srbije, Mirjanić je osvojio zlatne medalje u disciplinama 50 m leptir s vremenom 32.04 i 50 m slobodno s vremenom 29.25. Srebrni je bio u disciplini 50 m prsno (37,36) i brončani u disciplini 100 m leđno (33.86).

Uspješan je bio i njegov stariji klupski kolega Antonio Rajković u kategoriji A (2001. i 2002. godište). Rajković je osvojio zlatnu medalju u disciplini 100 m prsno s vremenom 1:10.44. Rajković je bio i dvaput brončani i to u disciplinama 100 m mješovito (1:06.97) i 100 m leptir (1:04.59). Dva odličja u Kranju osvojio je Leo Janković plivač Kantride. Janković je osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 m leđno s vremenom 33.38 i srebrnu medalju u disciplini 50 m slobodno s vremenom 29.92.

Do  drugog  mjesta  doplivala je i štafeta Primorja 8x50 mješovito sa rezultatom 4:25.90 za koju su plivali Noa Kovačić, Ivona Marjanović, Antonio Rajković, Lucija Kelentrić, Antonio Karlić, Franka Dujmović, Fran Mehić i Eva Stanković.

Spektakularni miting u Kranju uveličale su i gošće iz Rijeke iz Kluba sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris, plivačka mix reprezentacija Hrvatske u štafeti 4x50 metara za koju su plivali Ana Radić, Željana Knežević, Teo Kolonić i Mario Todorović, a koja je snage odmjerila sa reprezentacijom Slovenije. Bila je tu i humanitarna utrka na 50 slobodno hendikepiranog slovenskog triatlonca Kobilice i Župana Kranjske.