MINI GRAND PRIX MEDO

Primorjašu Davidu Haringu tri odličja na plivalištu Mladosti

Ponedjeljak, 27. siječnja 2014. 21:18 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Haring je do srebra doplivao u disciplinama 400 m mješovito i 200 m leptir, dok je na treću stepenicu postolja stao u disciplini 400 m slobodno.

Na plivačkom mitingu Medo iz serije Mini Grand prixa koji se održao u Zagrebu na Zimskom plivalištu Mladost, u konkurenciji 355 plivača iz 24 plivačka kluba, najuspješniji kadet Primorja i jedini koji se penjao na postolje bio je David Haring sa osvojene dvije srebrne i jednom brončanom medaljom. Haring je do srebra doplivao u disciplinama 400 m mješovito sa rezultatom 5:15,31 i 200 m leptir sa rezultatom 2:31,92, dok je na treću stepenicu postolja stao u disciplini 400 m slobodno sa rezultatom 4:34,87.

10. Laura Španiček (ZPK) – 1 bod

Adrian Medica osvojio je ukupno peto mjesto na 100 leptir sa 1:08,39, te šesto na 200 prsno sa rezultatom 2:49,02. Šesto mjesto osvojili su David Haring na 100 leptir (1:08,61)  i Dora Valić na 100 leđno (1:19,45). Sedmi su bili Antonio Rajković na 200 prsno (2:50,48), te Lucija Kelentrić na 100 prsno (1:31,42) dok su do osmog mjesta doplivali Jan Rutar na 200 leptir (3:01,54), Antonio Rajković na 400 m mješovito (5:34.08) i Lucija Kelentrić na 200 prsno (3:14,20).

10. Ante Nižić (Jadera Zadar) – 1 bod

U Zagrebu je nastupio i drugi plivački klub iz Rijeke PK Rijeka sa šestoricom svojih članova. U kategoriji kadetkinja najuspješnija je bila Franka Dujmović koja je u disciplini 200 prsno zauzela 7. mjesto s vremenom 3:13.14. Mlađe kadetkinje Iva Sanković (3:48.81) i Gloria Gržinčić (3:52.61) zauzele su 6. i 7. mjesto u disciplini 200 m prsno. Gloria Gržinčić osvojila je i 8. mjesto i u disciplini 100 m prsno s vremenom 1:46.40.

Ukupni pobjednik Mini GP Medo 2014 kod kadeta je David Doblanović (Arena Pula) koji je u svih pet disciplina  u kojima je nastupao osvojio zlatne medalje. U ženskoj konkurenciji nepobjediva je bila plivačića ZPK-a Lorena Jerebić.

Ovo je bio četvrti Mini GP a ujedno i posljednji u malim bazenima. Sljedeći Mini GP na rasporedu je 22. i 23. veljače u Zagrebu.