TK SUŠAK NA KONDOR OPENU

Osvojena četiri zlata, jedno srebro i četiri bronce

Srijeda, 15. listopada 2014. 20:20 Napisao/la  SC

Ivano Kurtović osvojio zlato u iznimno jakoj kategoriji mlađih kadeta do 30 kg

Članovi Taekwondo kluba Sušak osvojili su devet odličja, četiri zlata, jedno srebro i četiri bronce, na iznimno jakom devetom izdanju turnira Kondor open koji se održao 5. listopada u Zagrebu. Na turniru je nastupilo preko 500 natjecatelja iz 6 zemalja, a zahvaljujući sjajnim rezultatima taekwondo klub Sušak zauzeo je 6. mjesto u ukupnom poretku između 62 kluba čime je potvrdio da već drugu godinu zardom spada u sam vrh hrvatskog taekwondoa.

Najbolji nastup ostvario je Ivano Kurtović koji je u iznimno jakoj kategoriji mlađih kadeta do 30 kg., nakon odrađenih pet borbi osvojio zlatno odličje. Finale kategorije kadeta 1 do 45 kg. pripalo je tekwondo klubu Sušak. Andrija Mohač slavio je malom bodovnom prednošću ispred svog klupskog kolege Kristana Sladojevića koji je na kraju zauzeo drugo mjesto. Najsjajnijim odličjem također su se okitili i Chiara Vatta u kategoriji mlađih kadetkinja do 24 kg. i Nicholas Novaković u kategoriji kadeta 2 do 65 kg.

Ništa manje uspješni bili su i Lucija Smaila u kategoriji kadetkinja 1 preko 59 kg., Mara Marčić u kategoriji mlažih kadetkinja do 47 kg., Vitor Polić u kategoriji kid do 33 kg. i Karlo Bratović u kategoriji juniora 2 do 55 kg., koji su u svojim kategorijama osvojili treća mjesta.