ŽUPANIJSKO PRVENSTVO U PLIVANJU

Poveli Šokota, Mataja, Mijatov i Škraljsky

Subota, 26. travnja 2014. 17:00 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Na rasporedu prvog kola bile su discipline leptir i leđno te štafete 4x25 i 4x50 metara slobodno

U subotu ujutro na bazenima Kantrida u 25 m bazenu održano je prvo kolo Županijskog prvenstva u plivanju za mlađe kadete (dečki 2002. i 2003. I djevojčice 2004. godište) i početnike (dečki 2004. I djevojčice 2005.). Na rasporedu prvog kola bile su discipline leptir i leđno te štafete 4x25 i 4x50 metara slobodno. Županijski pobjednici bit će oni koje skupe najviše FINA bodova u sve četiri discipline. Poredak nakon 1. Kola:

5. Bianka Maria Ornik (CPK) - 254 boda

Na kraju su održane štafetne utrke. Kod početnica u štafeti 4x25 metara slobodno pobjednička je štafeta Primorja CO u sastavu: Lucija Ivanović, Marta Morić, Irina Travica i Larisa Krulčić s vremenom  1:15,67. Drugo mjesto osvojila je štafeta PK Rijeka u sastavu: Paola Protulipac, Iva Sinožić, Dorotea Grdić i Lana Sanković s vremenom 1:20,27. Treće mjesto osvojila je štafeta PK Nevera u sastavu: Erika Pleše, Lucija Grgurić, Maja Mrakovčić i Lea Jurcević s vremenom 1:25,67.

U štafeti 4x25 metara kod početnika pobjedila je štafeta Primorja CO u sastavu: Tin Mijatov, Juraj Dujmović, Eugen Staver i Vito Toić s vremenom 1:03,22. Do drugog mjesta doplivala je druga štafeta Primorja CO s vremenom 1:11,33 u sastavu: Jakov Rajić, Patrick Eremija, Dino Baraba i Dominik Broznić. Treće mjesto osvojila je štafeta PK Rijeka u sastavu: Roan Felker, Fabian Gardašanić, Damian Gardašanić i Domagoj Tomljanović s vremenom 1:12,58.

U štafeti 4x50 metara kod početnica pobijedila je štafeta Primorja Co s vremenom 2:26,31 u sastavu: Klara Kosanović, Luna Ivović, Iva Valinčić i Meri Mataja. Drugo mjesto osvojila je druga štafeta Primorja CO s vremenom 2:46,81 u sastavu: Nika Dokoza, Sara Aćimović, Carla Glavica i Nicole Galich. Treće mjesto pripalo je štafeti PK Rijeka u sastavu: Iva Sanković, Katja Zekić, Gloria Gržinčić i Liv Lulić, s vremenom 2:48,85.

Kod mlađih kadeta pobijedila je štafeta Primorja CO u sastavu: Hrvoje Šokota, Antonio Glavica, Ivan Vuković i Tin Mirjanić s vremenom 2:08,50. Drugo mjesto osvojila je druga štafeta Primorja u sastavu Leo Janković, Petar Abramović, Ante Zamarin i Dominik Spajić s vremenom 2:10,94. Treće mjesto osvojila je štafeta Rijeke s vremenom 2:24,84 u sastavu: Dorian Dorić, Tomas Jurić, Ivan Jerković i David Čubrić.

Drugo kolo Županijskog prvenstva PGŽ je na rasporedu 10. svibnja kada ćemo dobiti i pojedinačne županijske pobjednike.