4. HSTS TURNIR U KRAPINI

Luka Šarčević ponovo zauzeo mjesto na postolju

Četvrtak, 12. ožujka 2015. 22:24 Napisao/la  SC

Šarčević u polufinalu izgubio od ukupnog pobjednika Mustapića rezultatom 2:3 (-8,-7,6,8,-7)

Prošlog vikenda održan je 4. HSTS turnir u Krapini gdje su nastupili najbolji igrači u svim uzrasnim kategorijama od mlađih kadeta do seniora. STŠK Srdoči predstavljalo je četvero igrača, koji su nastupali u sljedećim kategorijama: Filip Štimac u kadetima, Karlo Jovanović u kadetim i juniorima, Andrej Graovac i Luka Šarčević u juniorima.

Šarčević je nastavio sa odličnim igrama koje je prikazao tjedan prije na seniorskom prvenstvu Hrvatske. U grupi je osvojio prvo mjesto porazivši Tomislava Markotića rezultatom 3:2, Benjamina Pokrajca sa 3-0 i Ivana Horvata sa 3-0.

Nakon grupe, u 1/8 finala Šarčević je nadigrao Nagyja sa 3-0 te na taj način uzvratio sa poraz klupskog kolege u skupini. U 1/4 finalu gledali smo “ljepoticu natjecanja”, meč prepun preokreta i vrlo dobrih poena između Šarčevića i Murata, koji su tjedan prije zajedno osvojili medalju na seniorskom prvenstvu u paru, a sada su bili ljutiti protivnici.

Prvi set je odnio Šarčević rezultatom 11-8, da bi Murat uzvratio sljedeći set dobivši ga na 9. Šarčević u trećem setu preuzima puno više rizika te sa vrlo agresivnom i napadačkom igrom dolazi do vodstva od 2-1 u setovima, riješivši treći set u svoju korist rezultatom 11-6. Četvrti set je obilovao kako preokretima tako i odličnim poenima. Nakon početnog vodstva Murata od 2-0, Šarčević okreće i na kraju seta ima tri vezane meč-lopte pri rezultatu 10-7. Murat se tu nije predavao te je uspio izjednačiti te čak i povesti sa 12-11 i 13-12, ali ni to nije bilo dovoljno za omesti Šarčevića u pohodu na novo postolje. Vrlo pametnom igrom Šarčević osvaja sljedeća tri poena te time osigurava polufinale.

U polufinalu gledali smo još jedan jako dobar meč koji mogao biti riješen u samo tri seta. Susreli su se Šarčević i Mustapić 2:3 (-8,-7,6,8,-7), član STK Split i kasniji pobjednik. Nakon vodstva Mustapića 2-0 izgledalo je pomalo beznadno za Šarčevića, koji nije uspio pronaći "oružje" kojim bi parirao vrlo raspoloženom igraču Splita. Međutim, u trećem setu Šarčević mijenja taktiku te malo mirnijom igrom uspijeva osvojiti sljedeća dva seta i tako poravnati rezultat na 2-2. U petom setu je Šarčević bolje otvorio, poveo 3-1, a potom se igralo poen za poen do rezultata 7-7. Nakon toga Mustapić, uz malo sreće uspijeva napraviti seriju od 4-0 i time osvojiti peti, odlučujući set rezultatom 11-7.

Sve u svemu, Šarčević je ostvario vrlo dobar rezultat i pokazao da se diže u formi pred završnicu sezone kada su na rasporedu najvažniji turniri poput Prvenstva Hrvatske, Masters-a i TOP 12 juniora.