PH U KARATEU ZA ML. KADETE I UČENIKE

Lucija, Marina, Alen, Aron, Lea, Lucia, Laura i Kevin zlatni

Ponedjeljak, 26. ožujka 2012. 17:53 Napisao  Marko Babić

Predstavnici PGŽ-a osvojili su 22 medalje, a Laura Fučik (Delta) bila je jedina s dva odličja, zlatom u učenicama (preko 44 kg) i broncom kod mlađih kadetkinja (do 50 kg)

Lucija Peruško (Ri Croatia), Marina Barac (Viktorija), Alen Hovan (Delta), Aron Šahini (Zamet) kod mlađih kadeta, te Lea Vukoja (TAD), Lucia Battaia (Zamet), Laura Fučik (Delta) i Kevin Pranjić (Delta) kod učenika osvojili su prvo mjesto na prvenstvu Hrvatske održanom u Sukošanu na kojem je nastupilo 60 klubova sa 216 natjecatelja u mlađekadetskom odnosno 169 u učeničkom uzrastu.

{jb_blackbox-right}Ljiljana dvaput zlatna u Laškom
Ljiljana Pendić (Viktorija) osvojila je dva prva mjesta na međunarodnom turniru Slovenia Open. Karatistica Viktorije slavila je među juniorkama do 48 kilograma, te kadetkinjama do 47 kilograma. Damir Jurić (Delta) osvojio je srebro u katama u konkurenciji juniora.{/jb_blackbox-right}

Laura Fučik zlato je uzela među učenicama preko 44 kilograma, a ujedno je bila jedina natjecateljica iz Primorsko-goranske županije koja je uzela dva odličja. Naime, Laura je osvojila brončanu medalju među mlađim kadetkinjama do 50 kilograma gdje je broncu uzela i Ana Vretenar (TAD). U zanimljivom finalu kategorije Lucija Peruško (Ri Croatia) pobijedila je sestru blizanku i klupsku kolegicu Petru.

U mlađekadetskom uzrastu zlato je osvojila i Marina Barac (Viktorija, do 55 kg), Alen Hovan (Delta, do 48 kg) i Aron Šahini (Zamet, do 57 kg). Brončana odličja izborili su David Bernetić (Delta, do 52 kg), Dominik Benčan (TAD, do 36 kg), Carmen Ivošević (Kostrena, do 45 kg), te Aja Vukoja (TAD) i Ema Živčić (Rijeka), obje u kategoriji do 40 kilograma.

Među učenicama zlato je osvojio Kevin Pranjić (Delta) koji je u finalu preko 46 kilograma svladao Renata Rešetara (Zamet). Lea Vukoja (TAD) slavila je do 36 kilograma, a Lucia Battaia (Zamet) bila je najbolja do 44 kilograma. U konkurenciji boraca do 30 kilograma Maksim Mađar (TAD) osvojio je drugo mjesto, a Edon Bytyqi bio je treći (Zamet).  Andrej Antić (Kostrena) bio je drugi do 46 kilograma, dok se Roko Štiglić (TAD) popeo na treću stepenicu pobjedničkog postolja. Broncu je osvojila i Lorena Tolić (Zamet) do 40 kilograma.