PH MLAĐIH JUNIORA U ATLETICI

Ivan Vujević ispunio normu za SP mlađih juniora

Utorak, 03. veljače 2015. 19:57 Napisao/la  SC

Dva zlata Vujevića na 60 m i skoku u dalj

Ivan Vujević, mladi atletičar Kvarnera, osvojio je dva zlata na dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore i juniorske održanom u dvorani na Kantridi u organizaciji AK "Kvarner". Na prvenstvu Hrvatske nastupila su 132 natjecatelja iz 19 klubova, a domaći atletičari su svojim rezultatima potvrdili dobru formu i kvalitetu u juniorskom uzrastu. Vujević je zlatna odličja osvojio u disciplinama 60 m vremenom 7.09 sekundi te skoku u dalj (7,26 m) čime je ispunio normu za nastup na Svjetskom prvenstvu za mlađe juniore. Zlato je osvojio i Noah Luca Matacun u skoku u vis rezultatom 1,93 m.

Romano Polić u disciplini 60m prepone osvojio je srebro sa rezultatom 8,47 te četvrto mjesto na 60 m.

Od ostalih atletičara nastupali su Andrej Škerjanc u utrci na 60 m, Vito Boca u skoku u dalj i Erik Sluga u troskoku.

U ženskoj kategoriji zlatnu medalju osvojila je Petra Gojak u skoku u dalj rezultatom 5,65 m i četvrto mjesto na 60 m.

Na prvenstvu Hrvatske natjecale su se još Klara Barnjak na 60 m, Luana Bobanović u troskoku i Nea Bagarić u bacanju kugle.

Sljedeće natjecanje na rasporedu je u nedjelju, 8. veljače, u atletskoj dvorani na Kantridi s početkom u 14 sati.