REGIONALNO PRVENSTVO U PLIVANJU

Eva Stanković i Antonio Rajković najbolji mlađi kadeti

Ponedjeljak, 01. srpnja 2013. 00:02 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Meri Mataja i Tin Mirjanić dominirali u kategoriji početnika

Na Bazenima Kantrida održano je Regionalno prvenstvo za mlađe kadete (plivači 2001. i 2002. i plivačice 2003.) i početnike (plivači 2003. i mlađi i plivačice 2004. i mlađe). Nastupilo je osam klubova: Arena Pula, Pula, Val Medulin, Delfin Rovinj, Crikvenički plivački klub, Nevera, Rijeka i Primorje CO.

Najuspješniji plivač u kategoriji mlađih kadeta je Antonio Rajković (Primorje CO) sa osvojenih 5 pojedinačnih zlatnih medalja (50m i 100m leptir, 200m mješovito, 100m prsno, 50m slobodno) i jednom srebrnom na 50m prsno. Šest pojedinačnih odličja osvojio je i njegov klubski kolega Duje Franić. Franić je osvojio tri zlata (50m i 100m leđno, 100m slobodno), dva srebra (50m slobodno i 200m mješovito) i broncu (50m leptir). Rajković i Franić bili su članovi prve štafete Primorja CO i pojedinačnim medaljama pridodali još dva zlata u utrkama na 4x100m slobodno i 4x50m mješovito.

Meri i Tin nepobjedivi
U kategoriji početnica nauspješnija je bila Meri Mataja plivačica Primorja CO. Meri je osvojila tri pojedinačne zlatne medalje (50m slobodno, 50m leđno, 50m leđno) i dva štafetna zlata (4x50m slobodno i 4x50m slobodno). Noa Pahlić članica Crikeničkog plivačkog kluba osvojila je tri pojedinačne medalje. Zlato na 50m leptir, srebro na 50m leđa i broncu na 50m slobodno. Noa je osvojila i dva srebra u štafetnim utrkama. Kod početnika sve zlatne medalje osvojio je Tin Mirjanić (50m slobodno, 50m prsno, 50m leptir i 50m leđno). Tri pojedinačna odličja osvojio je i Petar Abramović. Dva srebra na 50m leptir i 50m leđa i broncu na 50m slobodno. Tin i Petar osvojili su i dvije zlatne medalje u štafetnim utrkama (4x50m slobodno i 4x50m slobodno).

Najuspješnija kod mlađih kadetkinja bila je Eva Stanković (Primorje CO) sa osvojene četiri pojedinačne zlatne medalje (400m slobodno, 50m prsno, 100m slobodno i 200m mješovito) i jednom srebrnom na 100m prsno. Lucija Kelentrić (Primorje CO) osvojila je pet pojedinačnih medalja. Zlato na 100m leđa, srebro na 50m leđa, i tri bronce na 50m i 100m prsno te 200m mješovito. Michela Koraca (Primorje CO) osvojila je četiri pojedinačne medalje. Dva zlata na 100m leptir i 50m slobodno, srebro na 100m slobodno i broncu na 100m leđa. Sve tri plivačice bile su članice prve štafete Primorja CO i pojedinačnim odličjima pridodale i dva štafetna zlata u utrkama na 4x100m slobodno i 4x50m  mješovito.

Franka Dujmović (PK Rijeka) bila je nauspješnija članica svog kluba osvojivši četiri odličja. Zlato na 100m prsno i tri srebra (50m prsno, 200m mješovito, 50m leptir).

Zlatne medalje još su osvojile Ana Bašić (Primorje CO) na 50m leđno i Anja Mikić (Primorje CO) na 50m leptir.