PRVA HNL KADETA I JUNIORA

Rijeka poražena na gostovanju kod Hajduka

Nedjelja, 03. ožujka 2013. 15:26 Napisao/la  SC

Juniori: Hajduk - Rijeka 3:1 (Bašić 2' , Kušeta 60', Deanović 89'/ Klapan 55'-11m). Kadeti: Hajduk - Rijeka 2:1 (Primorac 25', Kovačević 75'/Fumić 27')

JUNIORI

HAJDUK - RIJEKA 3:1

Utakmica 18. kola: Hajduk - Rijeka 3:1 (1:0). Pomoćni teren Stadiona Poljud. Gledatelja: 100. Sudac: Ivo Krečak (Šibenik).

Strijelci: 1:0 Bašić (2') , 1:1 Klapan (55'-11m), 2:1 Kušeta (60'), 3:1 Deanović (89').

Žuti kartoni: Hajder, Tomašević (Hajduk), Bagadur (Rijeka).

Crveni karton: Kevin Kokorović (44', grubi prekršaj).

HAJDUK: Tomaš, Mikanović (od 46'Tomašević), Elez, Lučić (od 86'Jakšić), Deanović, Cipetić, Hajder, Bašić, Kušeta, Mujan, Jelić (od 55' Džoni).

RIJEKA: Berković, Vidas, Jurica, Bagadur, Collins, Benić (od 86'Olie), Klapan (od 74' Brdar), Fumić (od 53' Benjamin), Ajayi (od 57' Jovanović), Kokorović, Dangubić (od 46' Postonjski).

Juniori Rijeke poraženi su na gostovanju kod Hajduka, te su doživjeli peti poraz u ogledu protiv splitskog kluba s kojim su do jučer djelili treće i četvrto mjesto s 34 boda, uz utakmicu manje. Hajduk je rano stigao u vodstvo preko Bašića koji je iskoristio neopreznost gostujuće obrane. Bašić se odlično probio po desnoj strani i matirao Berkovića - 1:0. Rijeka se vratila u 55. minuti i to s deset igrača na travnjaku. Naime, u samoj završnici prvog poluvremena Ivo Krečak pokazao je crveni karton Kokoroviću zbog grubog prekršaja nad Mikanovićem.

Ipak, Ajayio je uspio izboriti penal, u kaznenom prostoru srušio ga je Lučić, a siguran je bio Klapan - 1:1. Ipak, s deset igrača Rijeku je čekao težak posao. Već pet minuta kasnije Kušeta je bio precizan iz slobodnog udarca - 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Deanović u završnici susreta.

KADETI

HAJDUK – RIJEKA 2:1

Utakmica 18. kola: Hajduk - Rijeka 2:1 (1:1). Pomoćni teren Stadiona Poljud. Gledatelja 100. Sudac: Marko Repušić (Runović).

Strijelci: 1:0 Primorac (25'), 1:1 Fumić (27'), 2:1 Kovačević (75').

Žuti kartoni: Hairlahović ( Hajduk ), Furijan, Neziri, Malinić (Rijeka)

HAJDUK: Grbić, Klarin (od 41' Maganić), Šimić, Bosančić, Jurić,  Žile, (od 76' Mamut), Baturina, Hairlahović, Balić (od 21' Kovačević), Vlašić, Primorac (od 80' Luetić).

RIJEKA: Magaš, Malinić, Šipura, Neziri (od 27' Cvetković), Lucić, Furijan, Sušilović, E.Maloku, T.Maloku, Fumić, Budan (od 75' Postonjski).

Poput starijih kolega i kadeti Rijeke nisu uspjeli uzeti barem bod na gostovanju kod Hajduka.  Rijeka se dobro nosila cijelu utakmicu, ali nije uspjela izvući pozitivan rezultat. Baturina je u 25. minuti ubacio jednu loptu gdje je Primorac bio najspretniji - 1:0. Riječani su odmah uzvratili, dvije minute kasnije jednu brzu kontru zaključio je Fumić - 1:1.

Rijeka je i dalje tražila svoje prilike iz kontranapada, no na kraju je Hajduk zatresao mrežu. U 75. minuti Kovačević je potegnuo s dvadesetak metara, lopta je odbivši se od jednog braniča Rijeke promijenila smjer i završila u mreži - 2:1.