IZ REDOVA ŽRK ZAMET

Splitski poraz uoči novog sastanka uprave i trenera

Nedjelja, 17. ožujka 2013. 15:53 Napisao/la  Ivan Milatić

Zamećanke su ostale praznih ruku bez obzira na činjenicu što su odigrale drugo najbolje poluvrijeme sezone

Rukometašice Zameta nažalost još su se jednom kući vratile praznih ruku sa gostovanja. No, ovoga puta u Splitu im je i sreća definitivno okrenula leđa. Kada primite pogodak dvije sekunde prije kraja riječ je o nedostatku sreće.

Istina, u Splitu je viđen Zamet sa dva lica, nešto poput Dr Jekilla i Mr Hydea. Do 27. minute nitko ništa nije mogao Splićankama, a njihova kapetanica Irena Džeko, koja se rukometom bavi iz hobija ili ljubavi jer je profesorica matematike, i ovoga je puta pred riječke rukometašice postavila nerješivu jednadžbu.

Na kraju je utakmicu završila sa 10/11, a onu u prvenstvu sa savršenih 13/13 pa se slobodno može reći da je sama nadjačala Zamet. No, to i nije baš posve točno. Zamećanke su kao po pravilu imale dva raspoložena strijelca Dinu Havić i Tinu Gavranić, svaku sa po osam pogodaka. To se pokazalo nedovoljnim, ali Zamećanke nemaju čak niti treću igračicu sposobnu pratiti spomenuti dvojac.

U subotu je sjajna bila i vratarka Helena Šegota koja je obranila 13 lopti iako joj je službena statistika HRS-a dodijelila "samo 10". Igrala je sa srcem i nakon direktnog pogotka loptom u glavu probranila je još bolje. Kada je riječ o igranju sa srcem, treba spomenuti da je Dina Havić tražila da uđe u igru u drugom dijelu iako je imala ozlijeđenu arkadu.

S druge strane Ćamila Mićijević u domaćem dvoboju protiv Samobora postigne 10 pogodaka a u Splitu ima šut 0/4, bježi od gola, juniorska reprezentativka u ovome susretu nije pokazala apsolutno ništa. Šteta i zbog nje i zbog klupskog predsjednika Luke Denone, koji je najglasniji zagovaratelj mlade Mostarke, zbog čije minutaže u igri stalno proziva trenera Čaglja.

Stigle su Zamećanke i minus od osam pogodaka (15:7) i u dva navrata vodile (22:23 i 23:24) na dvije i pol minute od kraja, ali su ostale praznih ruku bez obzira na činjenicu što su odigrale drugo najbolje poluvrijeme sezone. Prvo je bilo ono u Zelini. No, predsjednik Denona vjeruje samo statistici.

Ovaj rezultatski neuspjeh zapravo i nije toliko bitan, ako se zna da je ova liga za poredak od dušebrižnika prozvana ligom za bedake. Činjenice, međutim, govore drugačije. Onaj tko osvoji sedmo mjesto, odnosno prvo u ovoj ligi, stječe pravo nastupa u Challenge Cupu, onom istom kupu u kojemu Samoborke igraju polufinale nakon što su u njega ušle umjesto Zameta.

I za kraj ono što će najviše zanimati sve one koji su se razveselili nakon poraza Zamećanki u Splitu. Druga runda analize sezone članova uprave i trenera Željka Čaglja zakazana je za ponedjeljak. Neki su već objavili ishod toga sastanka, treba ipak pričekati i vidjeti jesu li bili u pravu.

I za kraj. Trenerica Samobora Dubravka Tunjić na klupi je istoga kluba već desetu sezonu, a u tim silinim sezonama sa ekipom je ispadala i u drugu ligu, a sada ubire plodove svoga rada.... U Zametu je oduvijek trener krivac za sve....