Zamećanke preko Splita 2000 uvjerlijvo u četvrtfinale Kupa

Srijeda, 29. veljače 2012. 19:52 Napisao/la  S. T.

Rukometašice Zameta su u gostima s 31:25 svladale Split 2000, izborivši plasman u četvrtfinale nacionalnog kupa. Prvo ime susreta, Ana Debelić, postigla je osam golova.

Split 2000 - Zamet  25:31 (12:18)

Split - Mala dvorana Š.C.Gripe. Četvrtfinale Kupa Hrvatske. Gledatelja: 150. Suci: Ivica Dominiković (Metković), Ivica Komšo (Vid).

SPLIT 2000: Stilinović, Križanac, Borovac, T.Lisica, Jurić 3, Surjan 1, Emer 6, Džeko 7 (4), A.Lisica 1, Perkušić, Cerić, I. Vuković, Mandarić, Zelić, Vlajčević 1, Šimičić 6.

ZAMET: Strukar, Vučić, Paurević, Plahinek 4, Brčić 3, Tabar, I. Vuković 6 (2), Toto, Bunić 1, Tus, Bukvić 1, Mičijević 4, Stakorić 3, Debelić 8, Milinović 1, Mišurović.

Sedmerci: Split 2000 4 (6), Zamet 2 (4).
Isključenja : Split 2000 6, Zamet 4 minute.

Rukometašice Zameta su prema očekivanju izborile plasman u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Domaćin, ambiziozni drugoligaš Split 2000 (vodeći na ljestvici druge lige), pružio je solidan otpor, ali više od toga nije išlo. Splićanke su, zapravo, bile ravnopravne samo u prvih dvadesetak minuta susreta. No, tada su Zamećanke, kod rezultata 10:8 (20. minuta) napravile seriju 7-1 i odjurile na velikih 11:18.

Pokušale su domaće rukometašice sve, ali zaostatak od tri pogotka razlike (20:23 u 48. minuti) bilo je najviše što su napravile. Gošće su ponovo, mini serijom od 3:0 otišle na nedostižnih 20:26 i rutinirano privele susret kraju. Neriješiva enigma za Splićanke bila je pivot Ana Debelić, koja je postigla osam golova.