Zamećanke priredile senzaciju i uzvratile Lokomotivi za poraz u Kupu

Subota, 12. svibnja 2012. 17:18 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Lokomotiva 31:30. Igrala se 59. minuta susreta kada je trener Zameta Drago Žiljak pozvao minutu odmora nakon koje je kapetanica Dina Brčić poentirala za 31:29

Utakmica 26. Kola Prve lige rukometašica

ZAMET – LOKOMOTIVA 31:30 (16:15)

Centar Zamet. Gledatelja: 70. Suci: Bosak i Herceg (obojica Varaždin).

Zamet: Račić, Paurević, Plahinek 1, Brčić 2, Tabar 4, Vuković 7, Toto 1, Strukar, Bunić 7, Tus, Mičijević 5, Stakorić, Debelić 4, Milinović, Mišurović.

Lokomotiva: Razum, Smiljanić 2, Puljić, Lisjak, Krsnik 1, Vučković, Pasarić 3, Ježić, Janković 3, I. Milić 4, Milanović – Litre 2, Bašić 4, M. Milić 4, Čović 2, Bukovina, Poljak 5.

Sedmerci: Zamet – (1) , Lokomotiva 5 (5) . Isključenja: Zamet 2 , Lokomotiva 8 minuta.

Rukometašice Zameta samo tri dana nakon podbačaja u gradskom derbiju pokazale su svu svoju kvalitetu te na domaćem terenu napravile pravu senzaciju pobjedom nad favoriziranom ekipom trenera Nenada Šoštarića. Zamećanke su se na taj način revanširale Lokosicama za poraz u polufinalu Kupa Hrvatske te se od sezone oprostile velikom pobjedom.

Igrala se 59.  minuta susreta kada je trener Zameta Drago Žiljak pozvao minutu odmora nakon koje je kapetanica Dina Brčić poentirala za 31:29. S druge strane uzvratila je Ivana Milić, no Riječanke su znale sačuvati loptu u posljednjih 20 sekundi nakon čega je nastupilo zasluženo slavlje te neizostavan refren: „Večeras je naša fešta...“.

Domaće rukometašice od početka utakmice pokazale su veliku dozu želju i borbenosti, rezultat je bio u egalu sve do 8:8 kada Zamećanke serijom 5:0 koju je u 18. minuti zaključila Ana Debelić bježe na ugodnih 13:8. Igračice trenera Nenada Šoštarića pak odgovaraju serijom 6:0, a u 25. minuti lokosice imaju minimalno vodstvo 14:15. Do kraja poluvremena Riječanke su ipak uspjele okrenuti vodu na svoj mlin te se na odmor odlazi pri rezultatu 16:15.

Publici predstavljene brončane djevojčice Zameta                     U poluvremenu utakmice između Zameta i Lokomotive na parket su izašle djevojčice Zameta rođene 1998. godine koje su na Prvenstvu Hrvatske u Đurđevcu osvojile brončanu medalju. Mlade rukometašice na čelu s trenerom Zvonimirom Lenžerom dobile su prigodne poklone.

Drugo poluvrijeme proteklo je u znaku domaćeg sastava koji je u prvih deset minuta nastavka golom raspoložene Tee Bunić stigao do najveće prednosti na utakmici 24:17. Do kraja susreta Lokosice su pokušavale stići zametski vlak, no sve što su uspjele jest ublažiti tada već očiti poraz.

U redovima Zameta blistale su Ivana Vuković, Tea Bunić i Čamila Mičijević, a valja napomenuti i izuzetno dobru rolu Ive Tabar koja je protiv Lokomotive odigrala najbolju utakmicu sezone.

Fotogalerija: Damir Zamaklar