PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke posustale u završnici protiv Sesveta

Subota, 03. studenog 2012. 19:37 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Sesvete 25:27. U 24. minuti Mičijević povisila na  14:10, ali Zamećanke su olako prosule stečeni kapital

Utakmica 10. Kola Prve lige rukometašica

ZAMET – SESVETE AGROPROTEINKA 25:27 (14:14)

Centar Zamet. Gledatelja: 80. Suci: Bosak i Herceg (obojica Varaždin)

ZAMET: Račić, Paurević, Brčić 3, Plahinek 2, Vuković 6, Tabar, Gvoić, Toto 1, Bunić 4, Tus, Bukvić, Šegota, Mičijević 5, Stakorić, Gavranić 4, Gugić.

SESVETE AGROPROTEINKA: Miletić, Galetić 1, Jakara 4, Pa. Stopić 2, Pavlek 3, Pe. Stopić 3, Grmoja 3, Šebek 1, Jelovečki, Karaula, Nemaškalo, Pejčić 1, Franković 9, Petrušić, Bezjak.

Sedmerci: Zamet 3 (4) , Sesvete 2 (5) . Isključenja: Zamet 8 , Sesvete 10 minuta .

Rukometašice Zameta doživjele su i treći ovosezonski poraz na domaćem parketu, igračice trenera Željka Čaglja nisu izdržale napad gošći iz Sesveta koje su na koncu slavile rezultatom 25:27.

Igra Riječanki ponovo nije bila na nivou koji je potreban da bi se pobijedila kvalitetna i uigrana ekipa kao što su Sesvete, na terenu se osjetio nedostatak ozlijeđene Dine Havić koju je solidno zamijenila Čamila Mičijević, dok su ovoljetna pojačanja Tina Gavranić i Anamarija Gugić ponovno pružile u najmanju ruku skromnu partiju.

Nakon utakmice sa Sesvetama jedina koja je zaslužila pohvale je vratarka Nikolina Račić, koja je za razliku od svojih suigračica bila na visini zadatka, no jedna lasta nažalost ne čini proljeće pa tako ni Račićka nije uspjela sama pobijediti Sesvete.

Domaće rukometašice odlično su otvorile utakmicu, nakon tri minute igre na semaforu je svjetlilo 3:0, a bolji start Zamećanke nisu mogle ni zamisliti. Tea Bunić u tim trenucima imala je čisti zicer te veliku priliku da svoju ekipu dovede u osjetno vodstvo, no umjesto 4:0 te nastavka serije domaćih rukometašica uslijedila je gostujuća serija, a Nikolina Grmoja u 10. minuti utakmice trese mrežu vratarke Nikoline Račić za prvo izjednačenje 5:5.

Sesvećanke su se u tim trenucima nudile Zamećankama, no Riječanke nikako nisu znale iskoristiti darove gošći. Ipak, u 24. minuti Čamila Mičijević povisila je prednost svoje ekipe na plus četiri (14:10), no umjesto da nokautiraju poljuljane gošće, Zamećanke su u posljednjih šest minuta igre u prvom djelu olako prosule stečeni kapital. Mreža Marije Karaule ostala je netaknuta do kraja poluvremena, a Gordana Pavlek svojim prvim pogotkom zabija za novo poravnanje 14:14 s kojim se odlazi na odmor.

Na otvaranju drugog poluvremena uslijedio je hladan tuš za domaće rukometašice, s igračicom manje Sesvećanke su izigrale obranu Zamećanki te preko Tee Jakare došle do prvog vodstva na utakmici (14:15). S druge strane uzvratila je Dina Brčić za novo poravnanje (15:15), no pritisak Sesvećanki bio je sve jači.

Raspoložena Čamila Mičijević bila je glavna uzdanica trenera Željka Čaglja u tim trenucima, u 47. minuti zabila je za izjednačenje 20:20, no serijom 3:0 koju je u 51. minuti zaključila Marija Pejčić gošće odlaze na prvih plus tri (20:23).

Kada su svi pomislili da je pitanje pobjednika riješeno jer su Zamećanke teško pronalazile put do gostujućih vrata, a igra se svodila na individualne solo akcije, jedina svijetla točka Zamećanki Nikolina Račić obranila je sedmerac reprezentativki Lani Franković, te pružila novu šansu svojoj ekipi.

Ivana Vuković u 53. minuti svojim šestim golom dovodi domaće rukometašice na samo gol zaostatka, imale su Zamećanke napad za izjednačenje, no indisponirana Tina Gavranić napravila je korake te pružila novu priliku Sesvećankama. Igračice trenerice Elene Nemaškalo s druge strane izborile su sedmerac i isključenje Dine Brčić, no izvrsna Nikolina Račić ponovno je obranila sedmerac, ovoga puta Ivi Galetić te pružila posljednju šansu Zamećankama.

Dekoncentrirana ponovo je bila Tina Gavranić koja je nespretno dodala loptu prema Ivani Vuković koja je na koncu završila izvan terena.  Nikolina Grmoja potom se prošetala kroz obranu Zamećanki te povisila vodstvo Sesveta na plus dva. Na Grmoju su se nadovezale i Gordana Pavlek te Petra Stopić, na semaforu je stajalo 22:26, a pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Nakon poraza od Sesveta rukometašice Zameta morat će slaviti na izuzetno teškom gostovanju u Samoboru misle li ostvariti svoj cilj te na kraju prvog djela prvenstva zasjesti na četvrtu poziciju.