Zamećanke pobjedom nad Puljankama izborile Final Four Kupa Hrvatske

Srijeda, 28. ožujka 2012. 22:00 Napisao/la  Milan Kosanović

Zamećanke su se ovom pobjedom ujedno i revanširale  Puljankama za poraz iz prošlog kola te uvjerljivom pobjedom odlepršale u izabrano društvo četiri najbolje ekipe u Hrvatskoj. Final four u Đurđevcu će biti četvrta završnica kupa na kojoj će Zamećanke nastupiti od osamostaljenja

Zamet – Arena 38:32 (19:14)
Utakmica četvrtfinala Kupa Hrvatske. Centar Zamet. Gledatelja: 50. Suci: Brkić i Utješinović (obojica Zagreb).
ZAMET: Paurević, Plahinek 9, Brčić 6, Tabar 1, Vuković 8, Toto, Strukar, Bunić 1, Tus 1, Šegota, Mičijević 5, Stakorić 3, Debelić 3, Milinović 1, Mišurović, Vučić.
ARENA:Dukić, Buršić, Vukić, Gaborović 1, Maras 3, Mikolić 1, Kiridžić 14, Peretić, Milošević, Gavranić 6, Šabić, Jelčić, Mudronja 5.
Sedmerci: Zamet 4 (4), Arena 3 (3). Isključenja: Zamet 2 , Arena 6 minuta.

Rukometašice Zameta pobjedom nad Arenom plasirale su se na Final four Kupa Hrvatske koji će se održati od 19. do 22. travnja u Đurđevcu. Igračice trenera Drage Žiljka na taj način ujedno su se i revanširale  Puljankama za poraz iz prošlog kola te uvjerljivom pobjedom odlepršale u izabrano društvo četiri najbolje ekipe u Hrvatskoj. Final four u Đurđevcu će biti četvrta završnica kupa na kojoj će Zamećanke nastupiti od osamostaljenja.

Iako su mnogi očekivali da će nakon pet pogodaka razlike u prvom djelu ostatak utakmice biti čista formalnost bili su u krivu. Zamećanke su teško stečeni kapital prosule u samo nekoliko minuta drugog poluvremena, a Arenašice predvođene sjajnom Tanjom Kiridžić (14 golova) serijom 4:0 dolaze na minimalni zaostatak (20:19). Riječke rukometašice potom su se vratile na stari kolosijek te zaigrale punom snagom, epilog svega bila je serija Zamećanki 4:0 koju je u 38.minuti zaključila Ana Debelić, a koja je nagovijestila vrijednu pobjedu. Nastavak utakmice protekao je u znaku domaćih rukometašica koje golom kapetanice Dine Brčić u 47.minuti imaju plus sedam, a za najveću prednost na utakmici pobrinula se visoka vanjska šuterica Čamila Mičijević  koja je u 52.minuti utakmice rasparala mrežu nemoćne golmanice Marije Dukić (33:25).

Utakmicu su bolje otvorile gošće, zametska obrana nije se ni snašla, a golgeterica Arene Tanja Kiridžić već je zatresla mrežu nemoćne Nikoline Strukar. U sedmoj minuti  utakmice gošće preko Marije Gaborović  dolaze do prvih plus dva (4:6), Čamila Mičijević četiri minute kasnije vraća utakmicu na početak (6:6), a Stefani Stakorić u 11.minuti utakmice dovodi momčad trenera Drage Žiljka u prvo vodstvo (7:6). Zamećanke su potom preuzele inicijativu, Riječanke su malo pomalo povećavale prednost nad Puljankama, a na odmor se odlazi s uvjerljivih pet pogodaka razlike za domaći sastav (19:14).
Najefikasnije u redovima Zameta bile su krilne igračice Kristina Plahinek s devet te Ivana Vuković s osam postignutih pogodaka.