PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke ostale u borbi za Ligu za prvaka

Subota, 09. veljače 2013. 19:33 Napisao/la  SC

Utakmica 18. kola: Zamet - Umag 29:24. Riječanke su vodile tijekom cijeloga susreta

PRVA LIGA RUKOMETAŠICA - 18. kolo

ZAMET - UMAG 29:24 (19:11)

Centar Zamet. Gledatelja: 200. Suci: Matić i Zečević.

ZAMET: Račić 9 obrana, Paurević, Brčić 4, Plahinek 5, Vuković, Jerčinović, Havic 4, Tabar, Bunić 4, Tus 2, Bukvić, Šegota 4 obrane, Micijević 4, Stakorić, Gavranić 4,

UMAG: Pavić 16 obrana, Imamović, Milošević 2, Atanasova 1, Rajić, Mataija 5, Vidović 10, Martić, Medved, Špoljaric 2, Čorkovic, Maris, Gašic 4, Tokić

Sedmerci: Zamet 2 (2), Umag 6 (4). Isključenja: Zamet 4, Umag 4 minute

Rukometašice Zameta pobijedile su kod kuće Umag u okviru 18. kola. Riječanke su vodile tijekom cijeloga susreta i na kraju upisale važne bodove koji ih ostavljaju u borbi za Ligu za prvaka. U redovima Zameta najbolja je bila Plahinek s pet golova, a odlično su je pratile Gavranić, Brčić, Micijević, Havić i Bunić s četiri postignuta gola.

Nakon izjednačenog početka (4:4), Riječanke su od 7. do 9. minute napravile 3:0 seriju i nakon gola Dine Havić pobjegle na 7:4. U 13. minuti nakon gola Bunić Zamećanke su bile već na + 5 (10:5).

Novu mini seriju Riječanke su ostvarile krajem prvoga dijela i nakon tri uzastopna gola na odmor otišle s lijepih + 8 (19:11). Igračice Željka Čaglja prednost su uglavnom čuvale u većem dijelu drugoga dijela. Gošće su još jednom zaprijetile šest minuta prije kraja kada su se nakon gola Špoljarić približile na samo tri gola zaostatka (26:23), ali za potpuni priključak nisu imale snage.

Fotogalerija: Sandro Donda