Zamećanke osvojile županijski kup protiv impresioniranih rukometašica Murvica

Četvrtak, 12. prosinca 2013. 08:28 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Finalna utakmica: Murvice - Zamet 26:39 (13:23). Igračice Murvica dobile priliku odigrati jednu veliku utakmicu

Finale županijskog kupa za rukometašice

MURVICA - ZAMET 26:39 (13:23)

Crikvenica Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 160.

Sutkinje: Pahor -Trbović (Rijeka).

MURVICA: Rebić-Račić (4), Kutija 2 (1), Nježić, Hodžić 9, Smoljan, Filipović, Karačić 4, Vergić, Mandekić (4), Tomić 3, Grozdek 1, Jovanović 1, Poslek, Uremović 4 (1), Zorić 2, Visković.

ZAMET: Strukar (8), Šegota (10), Paurević 5, Plahinek 3, Jelenović 4, Jerčinović 5, Židek 1, Gvoić, Tabar, Bunić 4, Bukvić 6 (2), Mičijević 4, Stakorić 4, Gugić 1.

Sedemerci: Murvica 2 (2), Zamet 2 (2).

Isključenja: Murvica 4 minute, Zamet 4 minute.

Nadzornik HRS za regiju Zapad, Hrvoje Janović, predao je kapetanici Zameta, Kristini Plahinek, pehar za ovogodišnju pobjedu (i ne samo ovogodišnju) u regionalnom kupu. Domaće igračice imale su čast da u svojoj desetogodišnjoj povijesti odigraju jedno pravo, veliko natjecanje. I da sa prvoligašicama iz Rijeke odigraju pravu, natjecateljsku utakmicu.

Gošće su vrlo ozbiljno otvorile utakmicu, u natjecanju sa minutama na semaforu. Gol po minuti trajao je do 17. minute i rezultata 6:17. Gošće su većinu svojih pogodaka postigle iz kontri, nakon pogrešnih dodavanja, kao posljedica velike treme u domaćim redovima. Posljednjih desetak minuta prvog dijela i Murvica je počela pokazivati ne samo mliječne zube. U dva navrata, sa po dva uzastopna pogotka, pokazale su da na terenu nisu samo u epizodnoj ulozi.

Legendarne vratarke na klupi Zameta (Prosenjak i Pilepić) racionalno su rotirale svoje igračice, pa su uskoro prema klupi krenule Mičijević, Bukvić, Paurević... Vidjevši da su karte pale, i trener Kutija počeo je koristiti mladost sa svoje klupe.

U nastavku utakmice igra je upravo iz prije navedenih razloga počela gubiti na kvaliteti, a rezultat se više nije znatnije povećavao u korist Zameta. Ugodnu sportsku priredbu ispratio je solidan broj gledatelja, a dojam utakmice posebno su podigle odlične sutkinje (Irena Pahor i Sanja Trbović) u vrlo atraktivno dizajniranoj sportskoj opremi.