PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke minimalno slavile u Varaždinu

Subota, 17. studenog 2012. 20:25 Napisao  Milan Kosanović

Koka - Zamet 26:27. Zahvaljujući izuzetno karakternoj igri i odnosu cura vraćamo se s dva boda, rekao je Čagalj

KOKA – ZAMET 26:27 (11:15)

SD Varaždin. Gledatelja: 200. Sutkinje: Crnojević i Kostecki  (obje Kutina).

KOKA: Hajduk, Jazbec, Horvat 6, Domjan, El. Halili 4, Marković 2, Bunić, Malić, Franić, Tomašek 6, Ed. Halili, Furjan 5, Antolić, Dežić 5, Haček, Zvonar.

ZAMET: Račić, Paurević, Brčić 2, Plahinek 2, Tabar, Gvoić, Havić 8, Bunić 8, Bukvić, Šegota, Mičijević 2, Stakorić 1, Gavranić 4, Gugić.

Sedmerci: Koka 2 (4), Zamet 2 (5). Isključenja: Koka 6, Zamet 10 minuta.

Rukometašice Zameta pobjedom su se oprostile od prvenstvene 2012. godine. Zamećanke su se kroz iglene uši provukle u Varaždinu te došle do vrijednih bodova u borbi za plasman u Ligu za prvaka.  Igračice trenera Željka Čaglja na koncu su minimalno slavile, igrala se posljednja minuta susreta kada je raspoložena Dina Havić povisila prednost gošći na 25:27, Varaždinke su preko Halili smanjile na 26:27, no vremena za preokret više nije bilo.

Riječanke su kontrolirale igru i rezultat sve do 49. minute kada Varaždinke preko Tomašek dolaze u vodstvo 21:20 te se ulazi u uzbudljivu završnicu susreta u kojoj su na koncu s(p)retnije ipak bile gostujuće igračice.

Najefikasnije u redovima Zameta bile su Dina Havić i Tea Bunić koje su postigle po osam pogodaka dok je na golu briljirala Nikolina Račić s 14 obrana.

- Zahvaljujući izuzetno karakternoj igri i odnosu cura jednoj prema drugoj vraćamo se s dva boda kući. Imali smo oscilacije s obzirom na bolesti i ozljede, no skupili smo snage te bez dvije ljevakinje izvukli utakmicu. Cure su se borile i ostavile srce na parketu. Da smo bili kompletni uvjeren sam da bi i pobjeda bila uvjerljivija. Ovakve partije s karakterom trebali bi češće prezentirati na parketu, rekao je poslije utakmice trener Zamećanki Željko Čagalj.