PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke ostavile Dalmatinku na minus 16

Subota, 29. rujna 2012. 19:10 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Dalmatinka 34:18 (18:8). Igra Zamećanki bila je jednom riječju nevjerojatna!

Utakmica 4. Kola Prve lige rukometašica

ZAMET – DALMATINKA 34:18 (18:8)

Dvorana Dinko Lukarić, Kozala. Gledatelja: 50. Sutkinje: Jurenec i Vajdić (obe Koprivnica)

ZAMET: Račić, Plahinek 4, Brčić, Tabar 1, Vuković 5, Toto 2, Bunić 8, Tus 2, Šegota, Mičijević 6, Stakorić 3, Havić 3, Gavranić, Gugić, Gvoić.

DALMATINKA: Domić, Boras 1, Klarić, Blažević 5, Marinović 1, Kežić 1, Barišić 1, Žderić, Prusina 6, Vuković 3, Tolj, Lekić, Batur, Jelčić.

Sedmerci: Zamet 3 (5) , Dalmatinka 4 (4) . Isključenja: Zamet 10 , Dalmatinka 2 minute.

Zanima vas kako gubi Dalmatinka? Onda ste trebali prisustvovati prvoligaškom srazu između rukometašica Zameta i Dalmatinke u kojem su igračice trenera Željka Čaglja doslovno pregazile gošće iz Ploča. Igra Zamećanki bila je jednom riječju nevjerojatna!

Zamećanke su na krilima sjajne Tee Bunić koja igra u životnoj formi na poziciji kružnog napadača od prve minute pokazale jedno sasvim drugo lice od onog koje su simpatizeri najboljih riječkih rukometašica navikli gledati. Kristina Plahinek u desetoj minuti susreta zabila je za 8:2, a gledatelji su konačno mogli uživati u čarima rukometne igre bez da strepe za rezultat.

Igrala se 24. minuta susreta kada je raspoložena Tea Bunić zatresla mrežu gošći za 15:7, gostujući trener Ivan Jerković pozvao je minutu odmora, no njegovoj ekipi spasa nije bilo. Zametski stroj već je do poluvremena pregazio Dalmatinku, a visokih 18:8 kao da se smijalo sa semafora kozalske dvorane.

U drugom poluvremenu nastavila se dominacija domaće ekipe, Stefani Stakorić u 37. minuti povisila je domaću prednost  na plus 12 (21:9), a najveća prednost na utakmici iznosila je čak 17 pogodaka razlike. Bilo je to u 56. minuti utakmice nakon sjajnog pogotka Marije Tus.

Na koncu Zamećanke su došle do uvjerljive pobjede od čak 16 pogodaka razlike, no više od uvjerljive pobjede raduje igra koju su riječke rukometašice prezentirale na parketu dvorane Dinko Lukarić. Rad trenera Željka Čaglja izašao je nevjerojatno brzo na vidjelo, u obrani se konačno vidjela doza agresivnosti, napad je imao glavu i rep, vidjele su se uigrane akcije koje su Čamili Mičijević omogućile nesmetano šutiranje. Također valja naglasiti da su sve igračice s klupe dobile svoju priliku, nitko iz dvorane na Kozali nije izašao bez osmijeha na licu.