PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Trešnjevka prekinula pobjednički niz Zameta

Subota, 20. listopada 2012. 19:45 Napisao  Milan Kosanović

Utakmica 8. kola: Zamet - Trešnjevka 28:29. Riječanke su ponovile katastrofalnu utakmicu protiv Koke s početka sezone

Utakmica 8. kola Prve lige rukometašica

ZAMET – TREŠNJEVKA 28:29 (13:13)

Centar Zamet. Gledatelja: 85. Suci: Belčić (Čakovec) i Marošević (Sveta Marija)

ZAMET: Račić, Brčić 1, Plahinek 1, Vuković 3, Tabar, Havić 7, Toto 2, Bunić 8, Tus 2, Bukvić, Šegota, Mičijević, Stakorić, Gavranić 4, Gugić.

TREŠNJEVKA: Jug, Zovko 4, Rimac, Maruščec 5, Gašparović 1, Komljenović 2, Blažek 12, Kajfeš 2, Golubić, Borković 3, Stojanov, Mrmić.

Sedmerci: Zamet 4 (5), Trešnjevka - (1) . Isključenja: Zamet 12 , Trešnjevka 4 minute .

Rukometašice Zameta nakon serije od pet utakmica bez poraza na domaćem parketu prosule su vrijedna dva boda, gošće iz Zagreba na koncu su slavile rezultatom 28:29.

Riječke rukometašice tako su ponovile katastrofalnu utakmicu kao iz prvog kola protiv Koke, te su u vjetar bacile vrijedne bodove osvojene na teškom gostovanju u Umagu. Porazu riječkih rukometašica uvelike je kumovao sudački par Belčić i Marošević, no igračice trenera Željka Čaglja isključivi su krivac za drugi prvenstveni poraz.

Zamećanke su dobro otvorile utakmicu, nakon devet minuta igre na semaforu je stajalo 6:2, a trebala je to biti još jedna rutinska pobjeda riječkih rukometašica. Gošće iz Zagreba uhvatile su korak sa Riječankama u posljednjoj minuti prvog dijela kada je Kajfeš zabila za 13:13 te najavila uzbudljivu završnicu.

Otvaranje drugog dijela donijelo je hladan tuš za riječku ekipu, Zovko je zabila za 13:14, a situacija na terenu nije slutila na dobro. Pri vodstvu gošći 18:17 Plahinek je s igračem više lobom pokušala prevariti gostujuću vratarku Janju Golubić, a s druge strane Komljenović je zabila za plus dva, potom je neprecizna bila Ivana Vuković koja je gostujuću vratarku pogodila u glavu.  Marija Borković podiže vodstvo Trešnjevke na 20:17.

U posljednjih deset minuta utakmice Riječanke su ušle s zaostatkom od tri pogotka razlike (22:25), Dina Havić pritom je s linije od sedam metara loptu poslala u out, vanjskoj igračici lopta je skliznula iz ruke. Tri minute kasnije do tada indisponirana Ivana Vuković vratila je utakmicu na početak (25:25), no svojim 12 golom Jelena Blažek ponovno dovodi gošće u vodstvo, trener Zamećanki Željko Čagalj zbog žestokih protesta zaradio je isključenje, a njegove igračice do kraja susreta nisu uspjele ispraviti sve ono loše što su radile tijekom prethodnih 58 minuta.

Nakon novog domaćeg poraza ostaje žal jer su se Riječanke već na startu sezone olako odrekle vrijednih gostujućih bodova u Zelini i Umagu. Igračice trenera Željka Čaglja prolile su sve vrijedno stečeno u 60 loših minuta na parketu Centra Zamet, a sada su ponovno na početku. Šteta!