PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamet nadigrao Split, učenik nadmudrio učitelja

Subota, 13. listopada 2012. 21:19 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Split 27:19. Nakon desetak minuta u drugom dijelu Mila Toto zabija za 18:14, a prednost Riječanki nastavlja rasti

Utakmica 6. kola Prve lige rukometašica

ZAMET – SPLIT 2010 27:19 (11:11)

Centar Zamet. Gledatelja: 50. Suci: Kordić i Mitrović (obojica Zagreb)

ZAMET: Račić, Plahinek 4, Vuković 2, Brčić 2, Tabar 3, Toto 3, Bunić 6, Tus, Bukvić, Šegota, Mičijević 3, Stakorić, Havić 3, Gavranić 1, Gugić, Gvoić.

SPLIT 2010: Zelić 1, T. Lisica, Jurić 2, Surijan, Emer 4, A. Lisica 1, Perkušić 6, Stilinović, Krolo, Mandarić 1, Čagalj, Križanac, Galić, Šimičić 5.

Sedmerci: Zamet 2 (4), Split 2 (3). Isključenja: Zamet 6, Split 4 minute.

Rukometašice Zameta nakon remija u Osijeku upisale su novu pobjedu na domaćem parketu. Igračice trenera Željka Čaglja slavile su nad gošćama iz Splita koje vodi dobro znano trenersko ime Vatromir Srhoj. Učenik je tako ovoga puta nadmudrio učitelja, Čagalj je pobijedio Srhoja koji mu je svojevremeno bio rukometni mentor.

Riječke rukometašice dobro su otvorile utakmicu, u 20. minuti Kristina Plahinek zabila je za 10:5, a stvari u riječkom taboru savršeno su funkcionirale. Nažalost Zamećanke nisu znale čuvati stečeni kapital, Splićanke su serijom 5:0 koju je u 28. minuti zaključila Emer izjednačile na 10:10, a trener Željko Čagalj bio je primoran pozvati minutu odmora.

Na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 11:11, no Zamećanke su u drugom djelu zaigrale puno čvršće, nakon desetak minuta igre Mila Toto zabija za 18:14, a prednost Riječanki nastavlja rasti (20:15, 23:17, 25:19).

Najveća prednost na utakmici iznosila je 27:19 što je ujedno bio i krajnji rezultat ove utakmice. Najefikasnija u redovima Zamećanki bila je Tea Bunić sa šest postignutih pogodaka, a u stopu ju je pratila Kristina Plahinek koja je zabila četiri gola.

Fotogalerija: Lario Tus