Rukometašice Zameta rutinirano došle do šeste ovosezonske pobjede

Srijeda, 30. listopada 2013. 20:09 Napisao/la  SC

Utakmica 7. kola: Zamet - Split 28:20 (15:10). Raspucane sa svih pozicija, igračice Adriane Prosenjak Splićankama nisu dale ni milimetra prostora za nadu u uspjeh u Rijeci

Prva liga rukometašica - 7. kolo

ZAMET - SPLIT 2010 28:20 (15:10)

SC Zamet. Gledatelja 300

Suci: Saša Brkić i Zvjezdan Utješinović.

ZAMET: Paurević 1, Plahinek 1, Jerčinović 2, Mičijević 2, Tabar 3, Milošević 3 (3), Toto 2, Strukar (6 obrana), Bunić 3, Tus 2, Bukvić 4 (1), Stakorić 1, Matičić 1, Gugić 3, Šegota (8 obrana)

SPLIT 2010: Mijoč (2 obrane), Marinović 1, T. Lisica, Kežić 5 (1), Surjan 1, A. Lisica 2, Galić, Boras 11 (6), Stilinović (12 obrana), Krolo, Mandarić, Gudelj

Sedmerci: Zamet 5 (4), Split 2010 8 (7)

Zamećanke su slavile, gošće nisu imale šansi! Najkraći je to sažetak utakmice sedmoga kola domaćeg rukometnog prvenstva. Raspucane sa svih pozicija, igračice Adriane Prosenjak Splićankama nisu dale ni milimetra prostora za nadu u uspjeh u Rijeci.

Već nakon prvih petnaest minuta bilo je jasno na koju će stranu susret otići, bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom pogodaka susret završiti u korist domaćih igračica. Mila Toto u petnaestoj minuti zabila je za dotad najvećih 7-2, a s pet pogodaka prednosti (15-10) otišlo se i na predah. Gošće su se u posljednjoj minuti prvog dijela probile do samo tri pogotka manjka (13-10), no Bunić i Tabar Zamećankama donose još veću prednost prije odmora.

U nastavku Riječanke dodatno podižu ritam utakmice, do najveće prednosti dolaze deset minuta prije kraja, kada na 26-16 postavlja Ćamila Mičijević. Utakmica je to koja je Zamećankama trebala nakon zasad jedinog prvenstvenog poraza u Zelini prije deset dana.

Najefikasnije lice na parketu dolazi iz gostujuće ekipe za koju je Marija Boras postigla čak 11 golova, ali i potrošila još deset lopti. Kod domaćica najefikasnija Bukvić (4), dok su s tri pogotka susret završile Tabar, Milošević i Gugić,

Zamećanke su se novom pobjedom vratile na vrh karavane ženskog rukometa, slijedi gostovanje u Varaždinu kod Koke.