Rukometašice Zameta pobijedile slovenskog prvaka u prvoj pripremnoj utakmici

Petak, 19. kolovoza 2016. 13:23 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Pripremna utakmica: Zamet - Zagorje 28:24. Slovenske prvakinje  u mnogo su toga po financijskoj konstrukciji slične ekipi Adrijane Prosenjak

Pripremna utakmica

ZAMET - ZAGORJE 28:24 (16:15)

Centar Zamet. Suci: Tomić - Višnjić (Rijeka).

ZAMET: Strukar 1, Škrinjar-Lopac, R. Toskić, Paurević 2, Plahinek 5, Dobrić, Visković, Jurčić, Kalčić 3, Židek, Miočinović 4, Tabar 3, Milosavljević 2, Toto, Jelenović 2, Bukvić 2, Martinović 1, Brkljača 1, Troskot 1,Stanić 1, E. Toskić.

ZAGORJE: Golob, Zubak, Čečkova 2, Režam 2, Vogler 2, Stanko 5, Roholj 5, Ponger 4, Ljepoja 3, Škrinjar 1, Vrbnjak, Prešnikar, Matevž.

Prvu oglednu utakmicu za novo prvenstvo, rukometašice Zameta odigrale su sa Zagorjem iz istoimenog mjesta na Savi.

Ovogodišnje prvakinje naših susjeda u mnogo su toga po financijskoj konstrukciji slične ekipi Adrijane Prosenjak. Nakon dobro odrađenog prvenstva, ostale su bez sponzora i velikog broja udarnih igračica...

Ljepši dio priče od sumorne pozadine ove utakmice je revija nove, razigrane mladosti koja nadire sa Zameta.

Mlada, poletna, rastrčana ekipa u kojoj je čak 11 igračica koje mogu igrati još i u drugoj ekipi, odnosno u mlađim kadetskim uzrastima kluba.

Dok je u prvom poluvremenu igrala standardna, ona nešto starija postava, u nastavku utakmice bilo je poprilično prilika za one koje dolaze i biti će osvježenje u nailazećoj sezoni.

Gošće su više od 40 minuta utakmice imale lagano vodstvo, posljednji puta kod 18:19. Završnica je pripala domaćim, brojnijim igračicama.

Iduću pripremnu utakmicu Zamet će iduće srijede (24) sa Ajdovšćinom, a sedam dana kasnije sa jednom ekipom iz Austrije, koju vodi naš sugrađanin Jerko Dika.

Početkom rujna Zamet odlazi u Puli, gdje će odigrati trokut turnir sa Arenom i Umagom, ekipom sa kojom Zamet otvara novu sezonu.