Zamet pobijedio Osijek i potvrdio prvo mjesto

Subota, 15. ožujka 2014. 19:36 Napisao/la  SC

Utakmica 22. kola: Zamet - Osijek 34:31 (16:13)

Centar Zamet. Suci: Dragočajac i Kostecki.

ZAMET: Paurević 2, Plahinek 1, Jerčinović 1, Gvoić 3, Tabar, Milošević 2, Toto, Strukar, Bunić 4, Tus, Bukvić 3 (1), Mićijević 6, Stakorić 5, Masnić 3, Gugić 4, Šegota.

OSIJEK: Miočinović 2, Smiljčić 5 (3), Crnov 7, Lacković 6 (1), Bošnjak 4, Mikulić, Delić, Crnjac, Miškić 4, Kovač 1, Radovanić, Špoljarić 1, Bojičić, Damjanović 1.

Sedmerci: Zamet 1 (1), Osijek 4 (4). Isključenja: zamet 10, Osijek 2 minute.

Rukometašice Zameta pobjedom nad Osijekom zaključile su prvi dio prvenstva na prvom mjestu. Zamećanke su slomile otpor Osijeka za 16. prvenstvenu pobjedu sezone.

Nakon utakmice jedan statistčki podatak puno je otkrio, Nikolina Strukar sakupila je 12 obrana (Helena Šegota imala je tri obrane), dok su gostujuće vratarke Delić i Radovanić zajedno imale sedam.  Gošće su se tako pokazale kao tvrd orah iako su Zamećanke u 17. minuti nakon gola Mićijević vodile 11:5, a četiri minute prije kraja prvog poluvremena imale su pet golova prednosti (14:9).  Uslijedila je serija gošći 3:0, a Bukvić je pobrinula da Zamet na poluvremenu ima tri gola prednosti.

Gošće su nastavile držati priključak, Lidija Bošnjak u 35. minuti pogodila je za 19:19, ali gošće u niti jednom trenutku nisu prešle u vodstvo. Kod 21:21  riječke rukometašice napravile su seriju 5:1 i držale su gošće na distanci. Osječanke su pogotkom Miočinović u 57. minuti stigle na 31:33, ali to je ujedno bio posljednji gol gošći na utakmici.